Līdzās citām ceļot un mūsu zemi un cilvēkus iepazīt rosinošām tēmām ir liels prieks, ka kolēģi – mūsu izdevuma nu jau pastāvīgie līdzautori – daudz laika pavada kopā ar savām vai radinieku atvasēm un tām adresētām grāmatām, skolai gatavojoties, vai arī – vienkārši turpina lasīt bērnu grāmatas savam priekam un izziņai.

Latvijas bibliotekāru interesi par bērnu grāmatām apliecina arī daudzie ar bērnu literatūru saistītie jautājumi, kurus LNB Bibliotēku attīstības centrs saņēmis, gatavojoties ikgadējai rudens konferencei “Literatūras zināšanas mūsdienīgam bibliotekāram”. Ir prieks un gandarījums, ka laikā, kad mūsu valstī dzirdamas satrauktas diskusijas un bažas par bērnu nelasīšanu, ne vien iznāk daudz vērtīgu tulkotu un oriģinālizdevumu bērniem, ka bibliotēkas šīs grāmatas pārdomāti iegādājas saviem krājumiem, bet arī par to, ka tiek domāts, kā ar šīm grāmatām labāk un pareizāk strādāt, daudzveidīgi iesakot mazajiem bibliotēku lasītājiem.

Interesi par grāmatu lasīšanu apliecina arī septembra beigās LNB notikušais Skaļās lasīšanas sacensību nacionālais fināls, kuru bija iespēja vērot gan klātienē, gan tiešsaistē – ja nokavēta tiešraide, pieejams šeit.

Un tas nav viss: pavisam drīz – no 6. līdz 8. oktobrim – notiks Siguldas bērnu un jauniešu literatūras festivāls – pirmais bērnu un jauniešu literatūras festivāls Latvijā, kuru varat vēl paspēt apmeklēt klātienē. Vairāk par festivālu šeit. Savukārt Latvijas Bibliotēku portālā līdzās daudzām citām publikācijām lasāma iedvesmojoša intervija par jauniešu lasīšanas iespējām tepat Rīgā.

Tātad – bērni lasa un, būsim droši, turpinās to darīt arī nākotnē!

Jaunā numura iznākšanas brīdī priecājamies pavēstīt vēl kādu jaunumu: mūsu izdevuma tīmekļvietnē www.literaturascelvedis.lv turpmāk varēsiet vairāk iepazīt numuram izvēlēto grāmatu autorus – kādu no konkrētā numura rakstniekiem, tulkotājiem, ilustratoriem, kuri īsā intervijā atbild uz jautājumiem par viņu pieredzi gan konkrēta izdevuma tapšanā, gan par bibliotēkām kopumā. Pirmā intervija – šeit.

Un vēl – līdz ar jaunas darbu sezonas vai darba gaitu Latvijas bibliotēkās uzsākšanu, aicinām kļūt par “Literatūras ceļveža” tekstu – grāmatu apskatu – veidotājiem arī ikvienu no jums, kuri to līdz šim vēl nav paguvuši vai arī nav par šo iespēju zinājuši! Rakstiet uz literaturascelvedis@lnb.lv, lai uzzinātu vairāk.

Jauno “Literatūras ceļvedi” lasiet tīmekļvietnē www.literaturascelvedis.lv vai PDF versijā.

Tiekamies grāmatu piedzīvojumos!

Informāciju sagatavoja: