Par Augustu Kristiņu šobrīd ir zināms maz. Noskaidrots, ka mākslinieks dzimis 1909. gadā un mūža nogali aizvadījis Rīgā, Pārdaugavā, Āgenskalna tirgus rajonā. Šķīries no dzīves 1993. gada 23. decembrī, apglabāts Meža kapos.

 

2013. gadā, 20 gadus pēc Augusta Kristiņa aiziešanas, viņa dzīvokļa pagrabtelpās tika veikts pārsteidzošs atklājums – atrasti aptuveni simts akvareļi un dažas eļļas gleznas, to vidū mākslinieka pašportrets. Par Augusta Kristiņa radošā mantojuma glabātāju ir kļuvusi Starptautiskā Rērihu centra Latvijas nodaļa. Tiek aktīvi pētīts mākslinieka dzīves gājums, cenšoties aizpildīt daudzos baltos plankumus viņa biogrāfijā. Līdztekus šiem pētījumiem ir uzsākta Augusta Kristiņa darbu publiska eksponēšana. Izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā ir pirmais solis šī nodoma īstenošanā.

 

Ekspozīciju veido akvareļi, kas tapuši 20. gadsimta 60.-80. gados. No tiem strāvo svaigums un vieglums, krāsu harmonija rada gaišu, patīkamu noskaņu. Darbi ir sižetiski daudzveidīgi. Mākslinieks ir iemūžinājis Latvijas gleznainās ainavas, vēsturiskas muižu un piļu drupas, kā arī mazpilsētas skatus – ielas, pagalmus, baznīcas. Autora iemīļots sižets ir daba negaisa laikā un īsi pēc tam, kad debesis, koki un gājēji ielās kļūst par dalībniekiem valdzinošā gaismēnu spēlē.

 

Izstāde „Augusts Kristiņš. Akvareļu meistars” būs skatāma LCB Abonementā un Lasītavā līdz šī gada 2. septembrim.