Tiešsaistes seminārs norisināsies 11. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 13.00 Zoom platformā.

Semināra mērķauditorija ir pašvaldību pieaugušo izglītības koordinatori, pieaugušo izglītības nodrošinātāji Latvijā un citi interesenti.

Semināra laikā eksperti no Izglītības un zinātnes ministrijas, Valsts izglītības attīstības aģentūras un Izglītības kvaliatātes valsts dienesta sniegs padziļinātu ieskatu pieaugušo izglītības plānošanas dokumentos, nākotnes politikā, tendencēs un izglītības kvalitātes aspektos, bet sadaļā par medijpratību dalībnieki iepazīsies ar bezmaksas mācību un informācijas resursiem un ieteikumiem.

Aicinām aizpildīt pieteikuma anketu arī tad, ja semināru vēlaties skatīties ierakstā, lai mēs varētu to Jums nosūtīt.

Semināram līdz 9. oktobrim (ieskaitot) var reģistrēties šeit.

Provizoriskā semināra darba kārtība:
1. daļa. Pieaugušo izglītības politikas dokumenti, virzība un aktualitātes

• Pieaugušo izglītības politikas plānošanas dokumenti un virzība. (Baiba Bašķere, Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktora vietniece pedagogu un pieaugušo izglītības jomā, un Gunta Arāja, Izglītības un zinātnes ministrijas Struktūrfondu departamenta vietniece profesionālās izglītības un mūžizglītības attīstības jomā)

Eiropas Sociālā fonda projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” pieredze pieaugušo izglītības veicināšanā (Elīna Purmale-Baumane, Valsts izglītības attīstības aģentūras Pieaugušo izglītības departamenta direktore, un Zanda Rutkovska, Pieaugušo izglītības departamenta Mūžizglītības datu analītikas nodaļas vadītāja)

Pieaugušo izglītības kvalitātes nodrošināšana: prakse un izaicinājumi (Andra Šenberga, Izglītības un kvalitātes valsts dienesta vadītāja vietniece, licencēšanas un reģistru departamenta direktore)

Galvenie stāstījuma punkti:

• pieaugušo izglītības kvalitātes nodrošināšanas aktualitāte;
  • esošā prakse, risinājumi un izaicinājumi;
  • pieaugušo izglītības kvalitātes nodrošināšanas sistēmas tālāka attīstība.
  • Erasmus+ projekta “Nacionālie koordinatori Eiropas programmas īstenošanai pieaugušo izglītībā” aktualitātes. (Laura Iveta Peniga, Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta vecākā eksperte)

2. daļa. Medijpratības sadaļa

• Mēs ļoti daudz laika pavadām, patērējot medijus – sūtot un saņemot ziņas, skatoties video, daloties ar fotogrāfijām un pārskatot jaunākos sociālo mediju ierakstus. Mēs mēģinām izsekot jaunumiem 24/7, uzsūcot tik daudz satura, cik vien spējam, un dalāmies ar citiem. Bet, ja neesam piesardzīgi, visa šī informācija var novērst uzmanību no kā svarīgāka, maldināt un nogurdināt. Bieži vien mēs pat rūpīgi nepārlasām saturu, ar ko dalāmies. Tādēl semināra otra daļa ir veltīta medijpratībai.

VeryVerified.eu – brīvpieejas tiešsaistes kurss medijpratībā (Kaspars Rūklis, IREX Baltijas Medijpratības programmas vadītājs)

• Prezentācijā būs iespēja iepazīties ar globālās Izglītības un attīstības organizācijas IREX izstrādāto brīvpieejas tiešsaistes kursu medijpratībā VeryVerified.eu, kas pieejams piecās valodās, tai skaitā arī latviešu un krievu valodā. Kurss ir interaktīvs un praktisks rīks medijpratības prasmju apgūšanai, kas primāri izstrādāts jauniešu auditorijai, bet var būt noderīgs jebkuram interesentam. Baltijas Medijpratības programma strādā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā; tās mērķis ir veicināt medijpratību topošo mediju un Izglītības profesionāļu vidū, kā arī plašākā sabiedrībā. Programmu finansē ASV Valsts departaments.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas medijpratības materiāli – ne tikai bibliotekāriem (Emīls Rotgalvis, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Medijpratības nozares eksperts)

• Uzzināsiet par LNB vietnēs pieejamiem semināru ierakstiem un prezentācijām, Facebook un Biblioteka.lv publikācijām, bibliotēkas radītiem izdevumiem, literatūras ceļvežiem, kā arī nodarbībām kompetences pilnveidošanai.

Kā aizsniegt grūti sasniedzamo auditoriju (Sanda Roze, Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta projekta “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” vadītāja)

• Kas ir jādara, lai sasniegtu savu auditoriju? Kādus kanālus izvēlēties?

Pilnu semināra programmu skatieties te.

Dalība seminārā ir bez maksas, tomēr lūdzam ņemt vērā, ka tiešsaistes semināra dalībnieku skaits ir ierobežots.

Ar šo semināru tiek atklātas ikgadējās EPALE Latvija Pieaugušo izglītības dienas, kurās notiks EPALE Kopienas konference, Latvijas Nacionālā aktivitāte – EPALE akadēmijas seminārs “Mācīšanās kopienu pilveides iespējas formālajā, neformālajā un ikdienējā izglītībā”, kā arī dažādi reģionālie pasākumi. Sekojiet informācijai!

Aktivitātes noris Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ projekta “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” (Nr. 101074777—EPALE NSS LV) ietvaros.

Papildus informācija:
epale.ec.europa.eu