Covid-19 ir ietekmējis izglītību visā pasaulē. Izglītības iestāžu slēgšana, kas joprojām daudzviet turpinās, ir skārusi miljardiem bērnu, jauniešu un pieaugušo, nesot kaitējumu viņu labklājībai, dzīves iespējām un iztikai. Lai samazinātu izglītības zudumus un paātrinātu virzību uz ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķa sasniegšanu izglītības jomā (IAM 4), UNESCO aicina izglītības procesa nodrošināšanā iesaistītos dalībniekus – starptautiskās organizācijas, valdības, pilsonisko sabiedrību, pedagogus un studentus – sadarboties, lai atjaunotu izglītību.

Nodrošinot piekļuvi informācijai un mācību resursiem, digitālajai infrastruktūrai un prasmju apmācībai, kā arī izglītības programmām bērniem un pieaugušajiem, publiskās bibliotēkas sniedz būtisku ieguldījumu 4. IAM sasniegšanā. Covid-19 pandēmijas laikā bibliotekāri ieguldīja daudz darba un pūļu, lai pielāgotu un turpinātu nodrošināt bibliotēkas pakalpojumus, kurus ietekmēja tādi faktori kā bibliotēku slēgšana, karantīnas nosacījumi un citi ierobežojumi.

Šī gada publisko bibliotēku inovāciju balvas konkursa mērķis ir izcelt publisko bibliotēku labās prakses piemērus un efektīvas stratēģijas, kas palīdz izglītojamajiem un pedagogiem pielāgoties jauniem mācīšanās veidiem un turpināt izglītību pandēmijas laikā un pēc tās.

Konkursa galvenā balva ir 1,500 ASV dolāru un plaša publicitāte EIFL globālās saziņas tīklos un kanālos.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš: 2021. gada 8. novembris. Pieteikumi tiek pieņemti angļu, franču, krievu un spāņu valodās.

Papildus informācija par kritērijiem un pieteikšanās kārtību

Pēc EIFL informācijas ziņu sagatavoja:
Kristīne Deksne
Latvijas Nacionālā bibliotēka