"Izdevniecības Lilita" valdes priekšsēdētājs Aivars Rudzinskis akcentē, ka nekāda abonēšanas cenu krituma nebūs. "Šogad abonēšanas cenās ir iekļauts 10% pievienotās vērtības nodoklis (PVN) atšķirībā no iepriekšējās abonēšanas kampaņas, kad bija 5%. Un ne katrs izdevējs varēs kompensēt šo pieaugumu uz sava rēķina," norāda Rudzinskis.
 
""Izdevniecības Lilita" cenas lielākoties paliks iepriekšējā līmenī, jo žurnālu kvalitāte nav mainījusies. Vienīgais – piedāvāsim pastāvīgajiem abonētājiem iespēju abonēt nedaudz lētāk," atzīst Rudzinskis.
 
"Dienas Mediju" valdes loceklis, "Dienas Biznesa" valdes priekšsēdētājs Gastons Neimanis norāda, ka dienas laikraksti no citiem preses izdevumiem atšķiras ar augsto pašizmaksu, kura līdz šim nav segusi visas ar produkta ražošanu un realizāciju saistītās izmaksas. "Tādēļ mūsu iespējas samazināt cenas, maigi izsakoties, ir stipri ierobežotas," uzsver Neimanis.
 
"Dienas Mediju" abonēšanas kampaņas stratēģija ir veidot atraktīvākus, interesantākus piedāvājumus.
 
"Būs pieejami dažādu abonementu veidi atbilstoši katra lasītāja ieņēmumiem. Esam veikuši arī klientu aptaujas, un varam teikt, ka piedāvājumu klāstā būs izvēles iespējas un abonementi būs lētāki. Tomēr piedāvājums nebūs kardināli lēts, bet drīzāk – atraktīvs," atzīst "Dienas Mediju" valdes loceklis.
 
Izdevniecības "Žurnāls Santa" finanšu direktors Jānis Lecinskis norāda, ka izdevniecības abonēšanas cenas kopumā saglabāsies līdzšinējā līmenī. "Tomēr lielākajai daļai Izdevniecības "Žurnāls Santa" izdevumu esam veikuši arī nelielu lejupvērstu abonēšanas cenu korekciju aptuveni 5% robežās," skaidro Lecinskis.
 
Iknedēļas laikraksta "MK-Latvija" direktore un galvenā redaktore Jūlija Sokolova pauž, ka izdevuma cena saglabāsies līdzšinējā līmenī un atlaides ir pieejamas tikai akcijas laikā.
 
Izdevniecības "Lietišķās informācijas dienests" pārstāve Inga Balode atzīst, ka grāmatvedības, likumdošanas un finanšu žurnāla "Bilance" abonēšanas cena netiek mainīta.
 
Pilnu Latvijas preses izdevēju aptauju var lasīt biznesa informācijas portālā "Nozare.lv".
 
 
Sandra Stepe LETA
Copyright © LETA