Esejai ir jābūt radošam darbam, kurā aprakstam katrs dalībnieks var brīvi izvēlēties vienu no ES dalībvalstīm vai tās konkrēto teritoriju, pilsētu, apdzīvotu vietu, pagastu u.c., – tās vēsture jāskata viena gada garumā, meklējot kopsakarības, cēloņus un saistības ar citām Eiropas valstīm.

Konkursā var piedalīties Rīgas un Rīgas reģiona izglītības iestāžu 8. – 12. klašu audzēkņi, kā arī augstskolu studenti un jaunieši līdz 25 gadu vecumam, eseju līdz šā gada 20. aprīlim elektroniski nosūtot uz e-pasta adresi edic_riga@chamber.lv.

Eseju konkursa uzvarētājs balvā saņems bezmaksas ielūgumu uz diviem lieliskiem koncertiem – "Limp Bizkit" koncertu šī gada 20. maijā – un "Depeche Mode" koncertu 25. maijā, konkursa dalībnieki saņems arī citas veicināšanas balvas.

Ar eseju konkursa nolikumu var iepazīties LTRK mājas lapā.

Eiropas Komisija "Europe Direct" informācijas punktu darbības nodrošināšanā sadarbojas ar profesionāliem nacionālajiem partnerim, no kuriem lielākais 2009.-2012. gadu periodā ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK).

Latvijā darbosies deviņi "Europe Direct" informācijas centri: Gulbenes bibliotēkā (filiāles Alūksnē un Madonā), Valmieras bibliotēkā, Jelgavas rajona padomē un LTRK informācijas sadarbības birojos Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē un Jēkabpilī.

Informāciju sagatavoja:
Lita Kokale
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: + 371 67830825, mob. tālr: + 371 26469946
www.chamber.lv