Dzejniekam Uldim Auseklim ir izdotas jau vairāk kā 20 dzejoļu, stāstu un pasaku grāmatas, kas domātas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Pirmo grāmatiņu "Mēness platmalē" dzejnieks laida klajā vēlu – piecdesmit gadu vecumā. U. Auseklis pats bijis izbrīnīts, cik sirsnīgi un mīļi grāmatu uzņēma lasītāji. Bērniem pazīstams un mīļš kļuvis dzejnieka "runcis Francis", kas dzīvo daudzos autora dzejoļos un ar ūsas vilcienu zīmē savu dvēseli. Mājvietu viņa dzejoļos raduši arī zaķis, tīģeri, kurmji, mincis Muncis, pelēni un daudzi citi. Dzejnieks ļoti bieži uzstājas bērnu auditorijai un pats saka: "Es esmu pierakstīts bērniem. Vissvarīgākais noteikums – nedrīkst atļauties moralizēt un pamācīt. Vienalga, cik liels vai mazs, pret klausītāju jāizturas kā pret līdzīgu. Es uzskatu, ka arī bērnu literatūrā bieži vien tiek grēkots ar pamācībām. Jo mazāk pamācību, jo iedarbīgāk. Esmu sapratis, ka dzejoļi noteikti jālasa no galvas. Tad ir pavisam cita klausīšanās."

Pasākums ir bezmaksas.

Informāciju sagatavoja:
Sandra Picalcelma
Ventspils bibliotēkas speciāliste darbā ar rajona bibliotēkām
www.biblioteka.ventspils.lv