Pagājušā gada novembrī tika pabeigts "0" cikls un šobrīd tiek būvētas virszemes konstrukcijas jau līdz 5. stāva līmenim. Pavisam LNB jaunajai ēkai virs zemes iecerēti 12 stāvi, informē NBA atbildīgais būvdarbu vadītājs Valdis Koks.
 
Celtnē tiek veikti arī mūrēšanas darbi pagrabstāvā un pirmajos četros virszemes stāvos, kā arī uzsākta dzelzsbetona kāpņu izbūve. Septembra un oktobra mēnešos notika rievsienas demontāža, ūdens līmeņa pazemināšanas atslēgšana un smilts aizbēršana pa perimetru.
 
Savukārt oktobra un novembra mēnešos tika izgatavoti fasādes profili asīs 1-6, kurus sāks montēt jau šī gada sākumā.
 
2009. gadā tika izbūvēts dabiskā lieluma makets un tā fasāde. Kā ziņots iepriekš, tas nepieciešams Gaismas pils ēkas sarežģītības un apjoma dēļ un tas ļauj novērtēt ēkas tehnisko risinājumu un estētisko kvalitāti.
 
Samazinātā finansējuma dēļ, vidēji 2009. gadā būvlaukumā tika nodarbināti 150 strādnieki dienā, pretēji iepriekš plānotajiem 250 strādniekiem. Būvlaukumā ik dienu strādāja 4 torņa celtņi.
 
Kopā LNB objektā ir iestrādāti 29 938 m3 betona, 4084 t armatūras. LNB ēkas celtniecībā, cik vien iespējams, izmanto Latvijā ražotos būvniecības materiālus.
 
Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbus veic "Nacionālā Būvkompāniju apvienība", ko veido trīs lielākie Latvijas būvuzņēmēji – SIA "Re&Re", AS "RBSSKALS" un SIA "Skonto Būve". Saskaņā ar līgumu, ko valsts aģentūra "Jaunie "Trīs brāļi"" ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008. gada 15. maijā, bibliotēkas būvniecība izmaksās 114,6 miljonus latu. Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbiem ikviens interesents var sekot tiešraidē – www.nba.lv www.gaisma.lv un www.gaismaspils.lv.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Mārcis Krastiņš
Baltijas Komunikāciju centra pārstāvis
Tālr.: 67281360; 29804723