Seminārā "Budžeta pārvaldīšana pārmaiņu laikā. Kā plānot, saglabāt un vairot naudu" Naudas plānošanas centra (NPC) eksperti piedāvās konkrētus rīkus un sniegs praktiskus padomus, kā apgūt efektīvus naudas plānošanas un uzkrāšanas veidus, kā arī informēs par to, kam pievērst uzmanību, slēdzot dažādus līgumus. Šo informāciju bibliotekāriem būs iespējams apgūt 3. februārī Salaspilī, Salaspils bibliotēkā, Līvzemes ielā 8, plkst. 12:30.

Šādi semināri tiek organizēti Latvijas reģionu galvenajās bibliotēkās ar mērķi sniegt bibliotekāriem zināšanas par aktuāliem personīgā budžeta pārvaldīšanas jautājumiem: kā plānot naudu, atturēties no liekiem tēriņiem un saprast, kur var ietaupīt; kā saglabāt un vairot naudu; kā pasargāt sevi un savu ģimeni no neparedzētiem izdevumiem.

"Bibliotēkas daudzviet ir kļuvušas par sociālo centru, kurā satiekas iedzīvotāji ar dažādām interesēm, vajadzībām un arī problēmām. Šā brīža ekonomiskajā situācijā bibliotekāriem nereti nākas uzklausīt naudas grūtībās nonākušus cilvēkus, un tad lieti noder spēja sniegt praktiskus ieteikumus par budžeta plānošanas jautājumiem," stāsta Signe Bierande, NPC vadītāja. "Tieši tādēļ piesaistām ekspertus un organizējam seminārus bibliotekāriem, lai informētu par naudas plānošanas iespējām un iepazīstinātu ar Naudas plānošanas centra piedāvāto instrumentu – Naudas kontrolieri mobilajā telefonā."

"Viens no v/a Kultūras informācijas sistēmas īstenotā projekta "Trešais tēva dēls" uzdevumiem ir veicināt informācijas tehnoloģiju izmantošanu bibliotēkās pēc iespējas noderīgākā veidā. Sadarbība ar Naudas plānošanas centru ļauj mūsu valsts iedzīvotājiem bibliotēkās, izmantojot bezmaksas internetu, uzzināt par iespējām plānot savus naudas līdzekļus, tādējādi pasargājot sevi un savu ģimeni sarežģītos ekonomiskos apstākļos. Pateicoties šim semināram, bibliotekāri jūtas pārliecinošāk, iesakot Naudas plānošanas centra izstrādāto brošūru "Naudas plānošanas ABC" un citus resursus," skaidro Armands Magone, v/a Kultūras informācijas sistēmas direktors.

Sniedzot praktisku informāciju darbam ar bibliotēku apmeklētājiem, semināru Salaspilī vadīs NPC vadītāja Signe Bierande, NPC eksperti – If apdrošināšana Rīgas klientu apkalpošanas centru vadītājs Andis Suseklis un Patērētāju tiesību aizsardzības centra Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vadītājas vietniece Ilze Žunde.

Seminārā bibliotēkām tiks dāvinātas informatīvās brošūras "Naudas plānošanas ABC", kas tapušas pateicoties GE Money Bank un If apdrošināšana intelektuālajiem un finansiālajiem resursiem.

Informāciju sagatavoja:
Elija Krauze
Biedrības "Naudas plānošanas centrs" sabiedrisko attiecību konsultante