Šis priekšlasījums ļaus ieskatīties Latvijas un Igaunijas bibliotekāru biedrību likteņgaitās, iecerēs un sasniegumos, kas veidojušies savstarpējā sadarbībā.

Igaunijas un Latvijas bibliotekāru biedrību vēsturē ir daudz kopīgu iezīmju. Abas organizācijas dibinātas 1923. gadā – dažus gadus pēc valstiskās neatkarības proklamēšanas, un likvidētas 1940. gadā – pirmās padomju okupācijas laikā. Abām biedrībām bija lemti tikai 17 gadi, lai no karos izpostīto bibliotēku “drupām” izveidotu plaukstošu, modernu bibliotēku sistēmu. Šajā darbā nozīmīga loma bija abu biedrību pastāvīgajai informācijas apmaiņai vēstulēs, bibliotēku apmeklējumos un citos kopīgos izglītojošos un saviesīgos pasākumos.

Dalība bez maksas.

Pirmā Igaunijas Bibliotekāru biedrības pārstāvju vizīte Latvijā. Kopīgs vakars ar Latvijas Bibliotekāru biedrības biedriem Rīgas pilsētas 1. bibliotēkā 1924. gada 31. decembrī. Fotogrāfs: J. Rieksts. LNB Reto grāmatu un rokrakstu kolekcija, R IL-1/289

Lekcija notiek Latviešu grāmatas piecsimtgadei veltītu lasījumu programmas ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Papildu informācija:
Maija Treile
Pētniecības un interpretācijas centra vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E.pasts: maija.treile@lnb.lv