Diskusija saturiski turpinās jūnijā notikušo diskusiju “Nacionālo digitālo bibliotēku veidojot: mērķi, iespējas, rezultāti” un tiek organizēta valsts pētījuma programmas “Nacionālā identitāte” apakšprojekta “Nacionālā identitāte digitālajā vidē” ietvaros.

Pasākuma mērķis – sapulcināt atmiņas institūciju pārstāvjus un digitālo resursu lietotājus, lai apspriestu digitalizācijas saturu, digitālo kolekciju kvalitātes jautājumus, kā arī praktiskās iespējas veikt digitalizāciju.

Diskusiju gaitā plānots aplūkot šādus jautājumus:

• Kāda veida objektus nepieciešams digitalizēt;
  • Dažādu sektoru izpratne par digitalizāciju – kopīgais un atšķirīgais;
  • Vai digitālās kolekcijas konkurē, vai papildina katalogus un datu bāzes;
  • Digitalizācijas metodika un standarti – kopīgais un atšķirīgais;
  • Aprakstu bagātināšanas un kontekstualizācijas iespējas;
  • Piekļuve digitālajām kolekcijām – vēlamais un esošais;
  • Finansējuma pieejamība un sadarbības iespējas;
  • Autortiesību aspekts, maksas pakalpojumi.

Pasākuma emuārs: http://dibidiskusija.blogspot.com/

Tiešsaistes reģistrācija ir slēgta. 28.novembrī, sākot no plkst. 9:30, būs iespējams veikt klātienes reģistrāciju pasākuma norises vietā, LU Sociālo zinātņu fakultātes 4.stāva vestibilā.

Pasākumu organizē: Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas un bibliotēku studiju nodaļa un Sociālo un politisko pētījumu institūts, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Bibliotekāru biedrības Jauno speciālistu sekcija.