Dotais projekts ir turpinājums četriem projektiem, kuru realizācija ir notikusi dažus  gadus atpakaļ: “www.ludzasbiblio.lv vietnes izveide” ( VKKF atbalsts), “Kultūrvēstures datu bāzes izveidošana” (VKKF atbalsts), Kultūrvēstures datu bāzes tulkošana latgaliešu valodā (Latgales kultūras programmas atbalsts). Projekta “Ludza! Ludza! Tālā teiksma…” ietvaros Kultūrvēstures datu bāzes daļa tika tulkota angļu valodā.

Statistika parāda, ka   www.ludzasbiblio.lv ir samērā plaša ģeogrāfiskā statistika, to skatās ASV, Somija, Krievijā, Vācijā, Igaunija, Izraēlā, Itālijā, Turcija, Nīderlande, Apvienotā Karaliste, kā arī citās valstīs. Tāpēc ļoti svarīgi bija informāciju par Ludzas, Ciblas, Kārsavas un Zilupes novadu kultūrvēsturiskajām vērtībām padarīt pieejamu plašai interesentu auditorijai ārpus Latvijas robežas.

2011. gada 22. novembrī Ludzas pilsētas ģimnāzijā notika projekta rezultātu prezentācija. Tās gaitā bibliotēkas direktore Inta Kušnere informēja par  projektiem, ar kuru palīdzību tika sasniegts minētais rezultāts. Bibliotēkas speciāliste Ligita Jurkāne parādīja Kultūrvēstures datu bāzes iespējas. Ludzas novada pašvaldības projektu vadītāja Viola Andruščenko prezentēja angļu valodā tulkoto Kultūrvēstures datu bāzes daļu. Projekta prezentācijas pasākums notika latviešu un angļu valodās.