"Būtu nepareizi to dēvēt par maketu. Tas ir modelis, kurā tiks aprobēti būvmateriāli no dažādiem piegādātājiem, pārbaudot to savstarpējo savietojamību, pirms materiālu pasūtījuma veikšanas nepieciešamajā daudzumā bibliotēkas ēkas būvniecības vajadzībām," norāda Dālderis. "Šādu modeļu izveide arhitektoniski vērtīgu, sabiedriski nozīmīgu un tehniski sarežģītu ēku būvniecības laikā atbilst vispārpieņemtai pasaules praksei. "Gaismas pils" modeļa izbūve ļaus rast tehniskās un ekonomiskās efektivitātes ziņā pārbaudītus risinājumus, kas veicinās līdzekļu ietaupījumu."
Kā LETA jau ziņoja, 31.martā valdības sēdē Dālderis uzaicināja ministrus klātienē iepazīties ar "Gaismas pils" būvniecību.

Kā uzsvēra premjers Valdis Dombrovskis (JL), finanšu ministra Einara Repšes vadībā LNB projekta uzraudzības padomei noteikti būs jāapmeklē bibliotēkas būvlaukums, tomēr par visas valdības došanos vēl esot nepieciešama diskusija.

Dombrovskis norādīja, ka "Gaismas pils" būvniecība ir "megadārgs" projekts, un viņš uzdevis Kultūras ministrijai sagatavot priekšlikumus "megaizmaksu" mazināšanai.

Pēc premjera domām, 26-27 miljonu latu izmaksas gadā ir pārāk lielas.

Emīlija Kozule LETA