Tikšanās ar autoriem tiks organizētas kā literārās darbnīcas par sekojošām tēmām: “Ukraina un karš grāmatu lappusēs”; “Uzzināt vēsturi caur rakstnieka prizmu”; “Ekoloģija – izpratne palīdz nosargāt pasauli”; “Izprast personību stāstu fenomenu” un “Iepazīsim Baltijas valstu rakstniecību”.

Tajās piedalīsies – aktrise, skatuves runas pedagoģe, Kultūras akadēmijas asociētā profesore un grāmatu autore Zane Daudziņa, dzejnieks un atdzejotājs, literatūrzinātnieks Marians Rižijs, rakstniece, tulkotāja, diplomāte Anna Žīgure, televīzijas žurnāliste, rakstniece Maija Migla-Streiča, grāmatizdevēja, redaktore, tulkotāja, Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas valdes priekšsēdētāja Renāte Punka, ceļotāja un blogere, literāte Zane Eniņa, dzejniece, rakstniece, dramaturģe un režisore Inga Gaile, filozofs, publicists, dramaturgs, rakstnieks, tulkotājs Ilmārs Šlāpins, rakstnieks, žurnālists Arno Jundze, tulkotāja Dace Meiere.

Darbnīcu norise aptvers 5 Latvijas vēsturiskos reģionu bibliotēkas – Madonas novada bibliotēka, Jēkabpils novada Galvenā bibliotēka, Dobeles novada Centrāla bibliotēka, Ludzas novada bibliotēka, Ventspils bibliotēka, Naujenes bibliotēka, Jērcēnu pagasta bibliotēka, Jēkabpils novada Salas bibliotēka, Iecavas pagasta Zorģu bibliotēka, Saldus novada Nīgrandes bibliotēka.

Literārās darbnīcas vadīs kultūras žurnāliste, Latvijas radio 3 raidījuma “Grāmatu stāsti” veidotāja, Rakstniecības un mūzikas muzeja kultūras pasākumu organizatore Liega Piešiņa. Organizatorisko atbalstu sniedz LNB Bibliotēku attīstības centrs.

Pirmie pasākumi notiks 2024. gada 15. februārī Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā un 23. februārī Iecavas pagasta Zorģu bibliotēkā. Februārī tikties ar savu lasītāju dosies Anna Žīgure un Maija Migla-Streiča.

Pasākumu norisi atbalsta VKKF.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Kļaviņa