Biedrība pateicas par skaisto dāvinājumu Inesei Paklonei, kura ir arī ilglaicīga un aktīva Biedrības biedre. Priecājamies, ka ar mūsu biedru un ziedotāju atbalstu bibliotēkās nonāk vērtīgi, mākslinieciski skaisti izdevumi un latviešu oriģinālliteratūra. Šis nav pirmais Ineses Paklones ziedojums – jau iepriekš bibliotēkas dāvinājumā saņēmušas autores bērnu grāmatas.

“Latvijas dzimšanas dienas sala” tikko iznākusi izdevniecībā “Pētergailis”. Tā ir jaunākā Ineses Paklones grāmata mazajiem lasītājiem, kas stāsta par jau iepriekšējās grāmatās “Ziemassvētku zāģītis” un “Cīņas olu Lieldienas” iepazīto ģimeni. Šoreiz grāmatā tiek meklēta dāvana, ko uzdāvināt Latvijai dzimšanas dienā. Ģimene nolemj, ka Latvijai ir jāuzdāvina kaut kas, kā tai nav, – sala jūrā. Latvijai ir gara un daudzveidīga jūras robeža, taču nav nevienas salas un ģimenei ir dažādas idejas, kā šo salu iegūt.

Mākslinieces Gitas Treices ilustrācijas šo grāmatu ļauj iepazīt arī pavisam jauniem lasītājiem, kuriem lasīšanas prieks vēl jāapgūst.

Inese Paklone bērnu literatūrā pazīstama ar saviem lieliskajiem tulkojumiem no nīderlandiešu valodas – Tona Tēlehena “Skolotāja Krāsne”, Žana Frīnsa “Skolotājs Jāps var visu” u.c. Autores debija latviešu bērnu prozā bija 2015.gadā izdotā grāmata “Ziemassvētku zāģītis”, pagājušajā gadā viņas dzejoļu krājums “Es picas brālēnu cepu” bija nominēts Jāņa Baltvilka balvai.

Papildu informācija:

Sanita Kitajeva