Lielais lasīšanas piedzīvojums ir sācies!

Katrā vecuma grupā ir sešas grāmatas. Kā rezerves grāmatas var izlasīt arī iepriekšējā gada “Bērnu žūrijas” grāmatas, jo var gadīties, ka īstās grāmatas ir paņemtas, bet lasīt gribās! Tad nu ir arī rezerves variants. Atliek atnākt uz bibliotēku (pašiem mazākajiem pirmo reizi vēlams kopā ar mammu vai tēti) un mūsu brīnišķīgais ceļojums grāmatu pasaulē var sākties!

1.-2. klašu lasītāji var ceļot kopā ar leduslācēnu Illi un Peli. Tikai jāsargās apmaldīties miglā, kā tas notika ar Ezīti, kad tas devās apciemot Lācēnu!  Atceramies taču skaisto, mazliet melanholisko multfilmu ar tādu pašu nosaukumu?

Īpaši jauka ir grāmatiņa par leduslācēnu Illi, kuras tapšanā pielicis roku latvietis Ivars Sīlis.

3.-4. klasēm tiek piedāvāts ceļojums kopā ar Māras Cielēnas radītajiem Ērmiņiem. Staigājot pa mežu, iespējams satikties ar Lāci Bruni un apmeklēt Meža bibliotēku, kur bibliotekāre Lapsa piedāvās izlasīt pasakas par Latviešu zvēriem. Savukārt , lasot Ievas Samauskas dzejoļu grāmatu, iepazīsim pilsētu no A līdz Z.

Vēl mums noteikti jāiegriežas skolā, kur strādā brīnišķīgais skolotājs Jāps. Kurš gan negribētu sev tādu skolotāju kā skolotājs Jāps?

Kā, Jūs neziniet kas ir skolotājs Jāps? Tas taču nevar būt! Visi zina, ka viņš pats labākais, taisnīgākais, jautrākais un mīļākais skolotājs pasaulē! Un ziniet kāda ir Koralīna? Drosmīga, attapīga meitene, kura spēj izglābt savus vecākus no sliktajiem. Un sliktie nav vis nekādi vājie un nespēcīgie! Un vēl lācis Brunis un latviešu zvēri, uz ērmiņi, un nezināmais zvērs…

Hei, piektklasnieki, sestklasnieki un septītie! Zinām, jau, ka Jums ar grāmatu lasīšanu īpaši labi neiet! Pieaugušie apgalvo, ka Jums esot tāāāds vecums… laikam sarežģīts!

Jūsu grāmatu plauktiņā atrodamas vairākas piedzīvojumu grāmatas.

Ja gribi pasmieties, lasi par Mareka Vasarraibumiņa neticamajām  dēkām, bet detektīvstāstā “Kaķu ģenerālis” varēsi piedalīties divu kaķu mīklainās pazušanas izmeklēšanā.

Brīnumu pilna ir igauņu rakstnieka A. Kivirehksa grāmata “Sirli, Sīms un noslēpumi”. Tā ir grāmata par sapņu pasaulēm, kurā laiku pa laikam iegriežas ne tikai bērni, bet arī pieaugušie.

Norvēģu rakstnieka Erlena Lū grāmata “Kurts” būs tā, kuru lasot, smiesies visa Tava ģimene. Kurts brauc ar dzeltenu autokrāvēju un strādā ostā. Viņam ir jauka sieva un divi jauki bērni. Arī pats Kurts ir jauks. Izņemot reizes, kad viņš kļūst nejauks. Bet tas jau var gadīties katram!

Lielajiem 8. – 9. klašu lasītājiem ir savas –  nopietnās grāmatas,  kas ir ceļojums cilvēka jūtu pasaulē.

Iespējams, ka grāmatu “Bada spēles” par drosmīgo meiteni Katnisu jau esi izlasījis?

Taču vēl ir Lauras Dreižes grāmata “Pūķa dziesma”, kurā ir daudz aizraujošu piedzīvojumu, kā arī Megijas Stīvoteras grāmata “Lamento”, kuras ir galvenā varone ir 16-gadīgā Dīrdre Monogana.

Ja patīk tādas mazliet poētiskas grāmatas, tad īstā ir austrāliešu rakstnieces Soņas Hartnetas grāmata “Rēgu bērns” par Medijas dzīves jēgas meklējumiem.

Par mūsdienu jauniešu savstarpējām attiecībām ir latviešu autoru Ievas Plūmes un Annas Strautnieces grāmatas “Tauriņpasaule” un “Severīna”.

Redziet, cik daudz labu grāmatu! Nāciet uz bibliotēku un kļūstiet par Bērnu žūrijas 2010 lasītājiem, jo katrai grāmatai ir savs lasītājs, tāpat kā katram lasītājam ir sava grāmata!