Izstāde "Arhitektūras konkursi Latvijā"
04/04 – 29/04
Arhitektūras konkursu darbu izlase iepazīstina ar starptautiskos konkursos uzvarējušajiem Liepājas, Ventspils un Rīgas koncertzāļu projektiem, mūzikas un mākslas skolu Saldū, Dzintaru koncertzāles rekonstrukcijas projektu, tiesu ēku Madonā un citām iecerētajām valsts un pašvaldību būvēm.
 
 
Izstāde "Jūrmalas sporta arhitektūra"
04/04 – 29/04
 
Pēdējo gadu laikā Latvijā uzceltas vairākas laikmetīgas sporta būves, kas apliecina labas arhitektūras nozīmi pilsētvides veidošanā. Arhitektūras fotogrāfiju izstāde iepazīstina ar sporta un atpūtas būvēm Jūrmalā, kas guvušas ievērojamu sabiedrības un profesionāļu atzinību Latvijā un ārvalstīs.
 
 
Izstāde "ARHIS arhitektūra"
04/04 – 29/04
Kā domā un strādā arhitekti? Piedāvājot izšķirstīt savu jauno grāmatu un pielaikot arhitektūru, atbildi sniedz projektēšanas biroja ARHIS arhitekti. Viens no zināmākajiem Latvijas arhitektu birojiem, atzīmējot 20 darbības gadus, stāsta par arhitektūras tapšanu no skices līdz pabeigtai ēkai vai projektam.
 
 
Grāmatas un filmas par arhitektūru
04/04 – 29/04
 
Arhitektūras veicināšanas fonda, Rīgas Pilsētas arhitekta biroja un biroja ARHIS grāmatu un DVD filmu dāvinājums Valmieras Integrētajai bibliotēkai iepazīstina ar jaunākajiem laikmetīgās arhitektūras procesiem, kā arī sniedz ieskatu atsevišķu biroju darbā, arhitektūras konkursu praksē un Rīgas koka un jūgendstila mantojumā.
 
 
Radošā darbnīca bērniem "No skolas līdz bibliotēkai"
16/04 plkst. 14.00
Skicējot un maketējot kopā ar biroja ARHIS arhitektiem radošajā darbnīcā, bērni plānos publisko telpu savā pilsētā. Topošā skola, jaunā bibliotēka, Gaujas krasts – kā šos pilsētas elementus savienot, lai veidotos droša, radoša un bērniem draudzīga pilsētvide?
 
 
Seminārs skolēniem "Kā kļūt par arhitektu?"
22/04 plkst. 15.00
Arhitekts – jaunbūvju, rekonstrukciju un restaurācijas projektu autors. Arhitekts – plānotājs, stratēģis, filozofs, kultūras un sociālo procesu kritiķis. Par arhitekta profesijas daudzpusīgajiem aspektiem un arhitektūras studiju iespējām Latvijā un ārvalstīs stāstīs jaunie arhitekti Māra Ābele, Mārtiņš Jaunromāns (Jaunromāns un Ābele), Toms Kokins un RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes pārstāvji.
 
 
Informāciju sagatavoja: