Abas uzvarētājas saņems vērtīgas grāmatas par kino nozari un Latvijas filmu DVD, kā arī iespēju goda viesa statusā apmeklēt visus Lielā Kristapa festivāla ietvaros rādīto filmu seansus.
Konkursu rīkoja Nacionālais Kino centrs un valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas".

Konkursā piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieku no pašvaldību publiskajām bibliotēkām visā Latvijā, taču atrast pareizas atbildes uz visiem konkursa jautājumiem izdevās tikai divām dalībniecēm, kuras tiks suminātas festivāla atklāšanā. "Piedalījos lielākoties spītības pēc. Pirmoreiz izlasot jautājumus, tie šķita ļoti grūti, bet tas manī radīja apņēmību – vai tiešām man nebūtu pa spēkam atrast atbildes? Vēlāk sapratu, ka nebūt nav jānoskatās visas filmas, lai uzvarētu konkursā. Galvenais bija pareizi prast sameklēt informāciju portālā filmas.lv," par savu pieredzi konkursā stāsta Veneranda Godmane.

Konkursam starts tika dots šī gada 1. septembrī, tas ilga gandrīz mēnesi un, lai atbildētu uz konkursa jautājumiem, dalībniekiem bija aktīvi jāskatās latviešu filmas, kuras bez maksas pieejamas Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās portālā www.filmas.lv.

Par festivālu "Lielais Kristaps"
Festivāla atklāšanas ceremonija sāksies kinoteātrī Rīga 19:00 Lielajā zālē, tajā paredzētas uzrunas, konkursa Lielais Kristaps bibliotēkās uzvarētāju apbalvošana un Ivara Zviedra dokumentālās filmas Bēgums pirmizrāde. Šī filma stāsta par latviešu viesstrādniekiem Īrijā un tādējādi apliecina Latvijas kinoveidotāju ieinteresētību sabiedrībai aktuālos procesos, tāpēc uz atklāšanas seansu pieejamas arī biļetes Biļešu servisa kasēs, bet pēc seansa ieplānota diskusija par filmas uzjundītām tēmām.
Pēc diskusijas pulksten 21:30 – Lielajam Kristapam jau tradicionālais brīvdabas seanss kinoteātra Rīga priekšpagalmā. Programmā – dokumentāla montāža par 12. augusta akciju pie Kultūras ministrijas, kad kopīgā darbā vienojās lielākā daļa Latvijas filmu veidotāju, un vēl citas filmas. Uz brīvdabas seansu ieeja brīva, īpaši tiek gaidīti visi akcijas dalībnieki un arī skatītāji.
Festivāla turpinājumā (paralēli filmu seansiem kinoteātrī Rīga un Rīgas Kinomuzejā) katru dienu gaidāms kāds īpašs notikums:
  • trešdien, 30.09. – Herca Franka jaunākās filmas Latvijas pirmizrāde k/t Rīga Mazajā zālē pl. 18:45,
  • ceturtdien, 1.10. – Kino Nakts Spīķeros no 20:30 līdz 5:00, programmā – 27 studentu filmas alfabēta kārtībā, Šķēps un roze (1959) un Lielā Kristapa agrāko gadu laureātu filmas (Maskavas ielā 12, Dirty Deal Cafe un KIM? namos),
  • piektdien, 2.10. – Goda seanss, veltīts Viktoram Šildknehtam, kurš saņem balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā – Salna pavasarī (1955), k/t Rīga,
  • sestdien, 3.10. – festivāla noslēguma ceremonija, laureātu apbalvošana,
  • svētdien, 4.10. – apbalvoto filmu bezmaksas seansi k/t Rīga.
Festivāla filmu programma un cita informācija par festivālu atrodama portālos www.filmas.lv un www.diena.lv, Nacionālā Kino centra un kinoteātra Rīga mājaslapās, festivāla programmiņās un citur.

Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga
v/a "Kultūras informācijas sistēmas" sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67844902, 29119713