Vidusskolēniem, piedaloties Liepājas Universitātes doktorantes Lienes Markus – Norvilas lekcijā "Valodas pēdās", būs iespēja uzzināt vairāk par Kurzemes bagāto valodu, noskatīties multimediju materiālu par valodas ekspedīcijām, kuras rīko Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārā institūta Folkloras un valodas centrs – un iepazīties ar veikto pētījumu rezultātiem.
Tematiskos pasākumos par franču, vācu un spāņu valodu ar interesentiem tiksies Ventspils augstskolas docente, praktizējošs tulks un tulkotājs, Filoloģijas zinātņu doktore Astru Skrābane, Ventspils augstskolas Tulkošanas studiju fakultātes studente Ieva Lebedeva un svešvalodu pedagogs Baiba Grundštoka.
Valodu dienai veltītās programmas ietvaros jaunāko klašu skolēni tiek aicināti iepazīties ar vācu bērnu grāmatu izstādi "Lasījumi bērniem" un piedalīties interaktīvās nodarbībās. Izstādi veidojis Gētes institūts Rīgā, tajā ir aplūkojamas divdesmit sešas pēdējo gadu skaistākās vācu bilžu grāmatas bērniem un jauniešiem. Izstāde papildināta ar materiāliem interaktīvu nodarbību norisei – rokasgrāmatu ar instrukcijām, grāmatu tekstu tulkojumiem latviešu valodā un materiāliem radošām darbnīcām – aplikāciju šabloniem, papīru, krāsām un tematam atbilstošiem atribūtiem.
Valodu dienai veltītos pasākumus Ventspilī ar Ventspils pilsētas domes un LR Valsts kancelejas finansiālu atbalstu organizē Ventspils bibliotēkas Eiropas Savienības informācijas punkts.

Informāciju sagatavoja:
Inga Ozoliņa