Aizmāršīgo lasītāju dienas ir jau par tradīciju kļuvusi ikgadēja akcija, kuras laikā Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā un tās filiālēs – bērnu bibliotēkā „Zinītis”, Miezītes bibliotēkā un bibliotēkā „Pārlielupe” – netiek iekasēta kavējuma nauda par laikā nenodotiem iespieddarbiem.

Divu mēnešu laikā uz Jelgavas Zinātnisko bibliotēku ir atnākuši 213 lasītāji, atdodot 535 grāmatas. Vislielākā aktivitāte bija vērojama bērnu bibliotēkā „Zinītis”, kur 270 lasītāji atnesuši 628 laikā nenodotus izdevumus. Pārējās filiālēs – „Pārlielupē” un Miezītes bibliotēkā – parādnieku ir mazāk, tāpēc tajās kavējumus nokārtoja attiecīgi 119 un 126 lasītāji, kopā atgriežot bibliotēkās 667 grāmatas.

Pērn Aizmāršīgo lasītāju dienu laikā saistības ar bibliotēkām nokārtoja pavisam 627 „aizmāršīgi” lasītāji un bibliotēkas atguva 1389 iespieddarbus.

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka atgādina, ka ikviens, kuram plauktos stāv kāda nenodota bibliotēkas grāmata, droši to var nest uz kādu no bibliotēkām un nodot jau tagad, negaidot nākamās Aizmāršīgo lasītāju dienas.

Bibliotēku kontaktinformācija:
Jelgavas Zinātniskā bibliotēka: tālrunis 63046587, e-pasts: abo@jzb.jelgava.lv