2022. gada nogalē Latvijas Bibliotēku portālā tika atjaunota sadaļa par nozares standartizāciju. Šogad esam sakārtojuši sadaļu “Profesionālie resursi”, lai bibliotekāriem un citiem interesentiem būtu ērti pieejami un pārskatāmi dažādi darbā un sevis pilnveidē noderīgi materiāli.

Sadaļai ir piecas apakšsadaļas:

1. “Konferences, semināri u.c.” – patlaban ir pieejami konferenču, semināru un lekciju ieraksti un prezentācijas no 2023., 2022. un 2021. gada, pamazām sadaļa tiek papildināta arī ar citiem gadiem.
  2. Literatūras ceļvedis” – ved uz jauno tīmekļvietni www.literaturascelvedis.lv, kur pieejami ne vien jaunākie izdevuma apskati, bet arī ērti pārskatāms “Literatūras ceļveža” arhīvs.
  3. “Virtuālās trešdienas bibliotekāriem” – bibliotekāru iemīļotā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku attīstības centra veidotā video sērija, kuras arhīvs ērti pieejams vienkopus.
  4. “Sarunas par grāmatām un lasīšanu” – kopš 2020. gada LNB skaņu studijā notiek sarunas, kas no visdažādākajiem rakursiem turpina un izvērš ekspozīcijā “Grāmata Latvijā” iezīmētās tēmas.
  5. “Vadlīnijas un izdevumi” – regulāri atjaunināta apakšsdaļa Excel dokumenta formā ar iespēju atlasīt meklētās vadlīnijas un bibliotekāriem darbā noderīgus izdevumus pēc tēmas.

Aicinām ielūkoties sadaļā “Profesionālie resursi” un ikdienā regulāri atgriezties.

Bibliotēku portāls sadarbojas ar Latvijas ilustratoriem, kuru darbus publicējam arī portāla Instagram kontā @biblioteka_lv. Intervijas ilustrācijas autore ir Laura Lukeviča, kuru iedvesmo laikabiedri, asprātības, nejaušības, cepures un svītraini džemperi. @lauracmyk

Informāciju sagatavoja:
Anna Iltnere