Mācību mērķis ir sagatavot medijpratības meistarus – mentorus, kuri apgūtās zināšanas spētu nodot gan citiem kolēģiem, gan sabiedrībai, – kā arī veicināt meistaru savstarpējo tīklošanos, pieredzes un domu apmaiņu.

Pirmoreiz šāda programma tika īstenota 2018. gadā, kad teju 30 bibliotekāri no visas Latvijas kopīgi apmeklēja dažādus medijpratības seminārus, lai gūtās zināšanas pēcāk ieguldītu pasākumos, kas vērsti uz viņu apkārtējās kopienas – lasītāju, skolēnu un bibliotēku apmeklētāju – izglītošanu.

Programmā vietu skaits ir ierobežots, tāpēc tiek rīkots atlases konkurss, kurā izvērtējot pieteikumus un izvēloties pretendentus, galvenā vērība tiks pievērsta sadaļai par pretendenta motivāciju. Atlases kritērijs būs arī pretendenta pārstāvētais reģions, lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku Latvijas reģionu “pārklājumu”.

Pieteikšanās līdz 2022. gada 9. septembrim.
Lai pieteiktos, pretendentiem jāaizpilda anketa, kas pieejama šeit.

Informāciju sagatavoja:
Emīls Rotgalvis