Uz kravas automašīnu Gazni provincē tika raidīta raķete un automašīna aizdegās, sacīja provinces Izglītības ministrijas pārstāvis Merans Meri.
 
"Automašīna veda vairāk nekā 100 000 skolas grāmatu no Izglītības ministrijas (..), taču ienaidnieki to aizdedzināja un visas grāmatas, ieskaitot reliģiskās grāmatas, sadega," teikts nacionālās Izglītības ministrijas paziņojumā.
 
Afgāņu amatpersonas par teju ikdienu notiekošajiem uzbrukumiem vaino "Afganistānas ienaidniekus", ar ko parasti tiek apzīmēti talibu nemiernieki.
 
Nemiernieki īpaši vēršas pret skolām, kas ir viens no valdības sasniegumiem pēc talibu režīma gāšanas, kuri izglītības nozari bija pametuši novārtā un neļāva skolas apmeklēt meitenēm.
 
Kā pagājušajā mēnesī paziņoja Izglītības ministrija, 2007. gadā vardarbībā gāja bojā 220 skolēni un skolotāji. UNICEF aprīlī pavēstīja, ka pagājušajā gadā notikuši 236 uzbrukumi skolām.
 
Aģentūra "Pajhwok" vēsta, ka pirmdien iznīcinātās grāmatas bija izdotas ar Pasaules Bankas un ASV un Dānijas valdību palīdzību.
 
 
LETA AFP
Copyright © LETA