“Restarts lasīšanai” ir sabiedrības iesaistes kustība augstākā līmeņa lasīšanas atbalstam, lai nostiprinātu lasīšanas tradīcijas sabiedrībā un pilnveidotu jaunās paaudzes lasītprasmi. Tā ir izglītības ieguves pamatprasme, kas nepieciešama, lai izprastu ne vien humanitāros priekšmetus, bet arī matemātiku, fiziku un citas eksaktās zinātnes. Pētījumi liecina, ka grāmatu lasīšana veicina kritisko domāšanu, empātiju, zinātkāri un analītiskās prasmes, palīdz saprast cēloņu un seku attiecības un uzlabo koncentrēšanos.

Sabiedrības iesaistes kustība “Restarts lasīšanai” ir nepieciešama Latvijas sekmīgai nākotnei, nācijas labklājība, akadēmiskie panākumi, sociālekonomiskā kapitāla spēks un demokrātija ir atkarīgi no lasīšanas izplatības sabiedrības kopienās.

2024. gada 18. maijā, Muzeju naktī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks lasīšanas restartēšana

Aicinām sekot līdzi jaunumiem “Restarts lasīšanai” Facebook lapā

Vairāk par sabiedrības iesaistes kustību lasīt šeit

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Nacionālā bibliotēka