Balvas tiks pasniegtas šādās kategorijās:
1. Kultūra valsts izaugsmei;
2. Kultūra sabiedrības izaugsmei;
3. Kultūra indivīda izaugsmei.

Tāpat tiek piešķirta balva par mūža ieguldījumu.

Pieteikumu izvērtēšanu veica žūrijas komisija, kuru vadīja kultūras ministre Helēna Demakova, pieaicinot gan Kultūras ministrijas pārstāvjus, gan vairāku nozaru ekspertus, kā Latvijas Mākslas akadēmijas rektoru Alekseju Naumovu, VSIA "Latvijas Koncerti" vadītāju Guntaru Ķirsi un Latvijas Jaunā teātra institūta projektu vadītāju Gundegu Laiviņu.

Žūrijas komisija izlēma piešķirt šādas balvas:

Nominācijā "Kultūra valsts izaugsmei" žūrija nolēma apbalvot divus pretendentus – Cēsu Mākslas festivālu un Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" rīkoto Garīgās mūzikas festivālu. Cēsu mākslas festivāls ir īpaši nozīmīgs ar to, ka tas ir pirmais plaša mēroga profesionālās mākslas festivāls ārpus galvaspilsētas, kas uzstādījis augstus kvalitātes standartus. Savukārt Garīgās mūzikas festivāls šogad notika jau desmito reizi, un tas ir kļuvis par izcilu vērtību Latvijas mūzikas dzīvē, sniedzot ieguldījumu arī jaunas mūzikas radīšanā.

Nominācijā "Kultūra sabiedrības izaugsmei" balva piešķirta izdevniecībai Neputns par desmit gadu garumā sniegto būtisko ieguldījumu Latvijas sabiedrības intelektuālajā attīstībā. Izdevniecība Neputns izdod žurnālus Studija, Foto kvartāls, Dizaina studija. Tāpat Neputns ir izdevis plašu ievērību piesaistījušās grāmatas, kas veltītas Jāzepam Grosvaldam, Jēkabam Kazākam, Leonīdam Āriņam, Bruno Vasiļevskim, klasiskajam modernismam Latvijas glezniecībā un citām tēmām.

Nominācijā "Kultūra indivīda izaugsmei" žūrija izlēma piešķirt balvu dzejniecei Inesei Zanderei sasniegumiem bērnu literatūras žanrā.

Balvu par mūža ieguldījumu nacionālās kultūras kopšanā piešķirta Latvijas Kultūras akadēmijas profesoram Gunāram Bīberam.

Visi laureāti saņems naudas balvu Ls 2000 apmērā.

Balvas nosaukums "Trīs brāļi" ir kā simbolisks kultūras tilts starp vēsturisko kultūras mantojumu, kur vienā pusē ir vēstures piemineklis Vecrīgas Trīs brāļi un otrā – mūsdienīgie Jaunie Trīs brāļi – Nacionālā bibliotēka, Akustiskā koncertzāle un Laikmetīgās mākslas muzejs, kuri būs Latvijas kā tradīcijām bagātas valsts kultūras trīs vaļi, kas balstīs nozares attīstību pārskatāmā nākotnē.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Zvirbule,