Ziemeļvalstu Literatūras dienas šogad notika no 6. līdz 16. novembrim. To ietvaros Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles Jaunbūves bibliotēkas bibliotekāres viesojās pie Daugavpils 12. vidusskolas un J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas 4. klašu skolēniem, lai stāstītu par norvēģu autora Hokona Ēvreosa grāmatas “Brūne” varoni – parastu zēnu Rūni, kurš naktīs kļūst par supervaroni. Bibliotekārajā stundā tika lasīti grāmatas fragmenti un pārrunāts, kas ir īsti varoņi un īsti varoņdarbi. Bērni raksturoja varoņu īpašības un nonāca pie secinājuma, ka par supervaroni var kļūt ne tikai tas, kurš spēj pārvarēt bailes, bet ikviens, kam ir laba sirds un kurš ir gatavs palīdzēt citiem.

Grāmata “Brūne” stāsta par draudzību, drosmi un pretošanos. Tā ir saņēmusi vairākas prestižas Norvēģijas bērnu literatūras balvas un nominācijas.