Pārventas bibliotēka ir ne tikai unikāls pēdējo gadu spilgtākais arhitektūras objekts Latvijā, kas saņēmis augstākos arhitektūras apbalvojumus gan Latvijā, gan ārzemēs, bet tā ir arī pieejama visiem, jo ikviens cilvēks neatkarīgi no fiziskās veselības, nevienam nelūdzot palīdzību, var iekļūt ēkā un darboties atbilstoši projektētajai funkcijai.

Kopš Pārventas bibliotēkas atklāšanas 2009. gada augustā, Pārventas bibliotēkas projekts atzīts par labāko 2009. gada arhitektūras darbu Latvijā, par labāko jaunbūvi Latvijā 2009. gadā un saņēmis balvu arī kā labākais sabiedriskais interjers Latvijā 2009. gadā. Pārventas bibliotēka 2009. gadā arī kolēģu vērtējumā saņēmusi ikgadējo Ventspils balvu “Baltā dūna”.

Starptautiskā līmenī Pārventas bibliotēka atzīta par labāko ārvalstu projektu Krievijas ikgadējā sabiedrisko un biroja telpu arhitektūras konkursā Best Office Awards 2011. Kā pirmais darbs no Latvijas Pārventas bibliotēka saņēmusi būtisku pasaules mēroga atzinību, iekļūstot arī prestižā starptautiskā arhitektūras konkursa DEDALO Minosse izstādē un katalogā.

Pārventas bibliotēkas projektu radīja arhitektu birojs INDIA un tā arhitekti: Pēteris Bajārs, Ivars Kalvāns, Rūdolfs Jansons, Ieva Baumane, Dina Sotņikova, Ilze Ļuļe. Oriģinālā interjera autore ir Ausma Ķibilde.

Pirms trīs gadiem, 2008. gadā UIA (International Union of Architects) II reģionā, Vispasaules Arhitektu apvienības XXIII kongresā Turīnā galveno balvu par izcilu vides atmosfēras un vides pieejamības Dizaina kvalitāti ieguva Ventspils slimnīca (tagad Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca). Ēkas projekta autori: AB Forma arhitekti – I.Kārkliņa, B.Lasmane, J.Križanovskis un M.Kārkliņš.