Pēc rekonstrukcijas ēkas Tirgus ielā 3 ārējais veidols tika saglabāts. Ar Galveno bibliotēku ēku savieno gaitenis divu stāvu līmenī.

Rekonstrukcijas projekta autors ir SIA "Arhitekta J.Pogas birojs", būvdarbus veica firma "Arbo".

Projekts finansēts no Valsts investīciju programmas un Ventspils pašvaldības līdzekļiem.

Galvenās bibliotēkas pasākumu un izstāžu zāles atvēršanai veltītā aktivitāšu nedēļa aizsāksies pirmdien, 26. novembrī, plkst. 17.30, kad folkloras kopa "Delve" pēc seniem latviešu rituāliem ieskandinās namu un dalīsies pieredzē, kā gatavoties ziemas saulgriežiem, kā radīt svētku sajūtu, kā atdzīvināt senču tradīcijas, mācīs no dabas materiāliem izgatavot tradicionālo latviešu istabas rotājumu – puzuri.

Otrdien, 27. novembrī, zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes 100. jubilejai veltītajā pasākumā skolēniem "Rakstniece, kas rada brīnumus" viesosies Pepija Garzeķe un Karlsons.

Būs gan rotaļas un draiskulības, gan viktorīna par rakstnieci un viņas daiļradi, gan Centra pamatskolas 4.a klases audzēkņu uzvedums – ainiņa no "Pepijas Garzeķes".

Trešdien, 28. novembrī, notiks divu ar Ventspili cieši saistītu autoru Jura Žagara grāmatas "Astronomija augstskolām" 2. papildinātā izdevuma un Ievas Rupenheites dzejoļu krājuma "Melnas krelles" atvēršanas svētki.

Trešdien, 28. novembrī, un piektdien, 30. novembrī, vidusskolēni ar starptautisku atzinību ieguvušā multimediju diska "rainis_2005.lv" starpniecību varēs ieskatīties Raiņa daiļradē un tēlu pasaulē.

Ervins Melngalvis LETA