Ar iegādātā 3D printera palīdzību Ventspils bibliotēkā varēs izdrukāt prototipus, kā arī dažāda izmēra priekšmetus  rotaļlietas, suvenīrus, dāvanas u.c.

Paredzams, ka jaunā iespēja sekmēs bibliotēkas apmeklētāju, skolēnu un studentu ideju, kā arī pētniecisko darbu īstenošanu. Reizi mēnesī Galvenās bibliotēkas Reģionālajā mācību centrā skolēni un citi interesenti varēs piedalīties bezmaksas 3D darbnīcās un apmācībās, apgūstot prototipu izveidi un jaunākās tehnoloģijas.

Maksas pakalpojuma tarifs noteikts  EUR 0,40 par 1 gramu izdrukātā materiāla.  Ja pakalpojuma cena vienreizējam pasūtījumam ir, sākot no EUR 40,00, tiek piemērota atlaide 15% apmērā. Cena netiek piemērota radošo darbnīcu un interešu izglītības nodarbību ietvaros radīta modeļa, vienam eksemplāram, nepārsniedzot 50 gramus.