Attēlā: Prof. Janīna Kursīte

Lekcijā profesore Janīna Kursīte stāstīs par viņas vadītajām folkloras ekspedīcijām Kurzemē un citos novados, kurās ir apzinātas cilvēku atmiņas, latviešu un cittautu ornamenta zīmes, krāsu nozīmes dažādās tradīcijās, veikti salīdzinājumi un noskaidrots latviešiem un citām tautām raksturīgais.
Profesore Janīna Kursīte ir spilgta latviskas dzīvesziņas nesēja mūsu tautā. Janīna Kursīte uzskata, ka Latvijas novados, tostarp Kurzemē saglabātas būtiskas rietumu un austrumu baltu liecības. Kurzemniekiem būtu jābūt lepniem un jāsaudzē, kas ir. J. Kursīte mudina neizmest tautu tērpus, mājsaimniecību senos priekšmetus, citas vēstures liecības, saglabāt novadu valodas kultūru. Tā ir bagātība, kuras Eiropā vairs nav, un pēc neilga laika tā būs unikāla visā Eiropā.
Lekcijas norisi finansē LR Valsts kancelejas Komunikācijas departaments un Ventspils pilsētas dome.
Pasākums ir bezmaksas.

Informāciju sagatavoja: