2011. gadā tas aizveda vairāk kā 80 bibliotekārus no Kopenhāgenas līdz Berlīnei, 650 kilometrus bibliotekāri veica, sarunājoties, diskutējot, apmeklējot bibliotēkas un tiekoties ar politiķiem, bibliotēku atbalstītājiem un oponentiem. 2012. gada velotūre notiks Baltijas valstīs. Garajā ceļā, kas kopā ar diviem pārbraucieniem autobusos no Viļņas līdz Tallinai sasniegs vairāk nekā 1000 kilometrus, paredzēta plaša programma. Kā krāsains akcents braucienu pavadīs Igaunijas bibliobuss, kam dots vārds Katarina Jee, pieturvietās notiks tikšanās ar rakstniekiem, pilsētu un ciematu iedzīvotājiem.

28. jūlijs: Velobrauciens pa Viļņu un bibliotēku apmeklējums – Lietuvas universitātes un tehniskās universitātes bibliotēku apmeklējums

29. jūlijs: 35km brauciens uz Trāķiem, bibliotēkas apmeklējums un pārbrauciens ar autobusiem uz Rīgu

30. jūlijs: visa diena Rīgā, pulcēšanās pie Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Uzvaras bulvārī 2/4 plkst 10.00 – 11.00, goda aplis ap Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunceltni, pēc tam tiek plānota tikšanās Rātslaukumā ar Rīgas pilsētas vadību, Rīgas CB filiālbibliotēku “Vidzeme” un “Saulaino dienu bibliotēkas”, kas atrodas Bērnu slimnīcā, apmeklējums

Pēcpusdienā seminārs “Biznesa atbalsts bibliotēkā/ Inovāciju vide” Biznesa augstskolā “Turība”, bibliotēkas apmeklējums

31. jūlijs: rīta agrumā velobrauciens no Rīgas uz Siguldu caur Allažmuižu uz Lejas Līgatni. Bibliotēku apmeklējums Allažos un Siguldā. Siguldā bibliobuss Katarina Jee rādīs savu programmu bibliotēkas priekšā

1. augusts: velobrauciens caur Cēsīm uz Valmieru, Cēsu pils laukumā tikšanās ar iedzīvotājiem, bibliotēkas rekonstrukcijas projekta prezentācija. Valmierā Gaujas krastā tautas mūzikas un nacionālās virtuves baudīšana, tikšanās ar pilsētas vadību

2. augusts: no rīta Valmieras Integrētās bibliotēkas apmeklējums, velobrauciens uz Valku caur Trikātu, apmeklējot bibliotēku Jaunklidzī. Valkā pie Kultūras nama paredzēta velobraucēju tikšanās ar iedzīvotājiem un bibliobusa Katarina Jee pietura

3. augusts: velobrauciens uz Otepi (Igaunijā), Tsirgulinas bibliotēkas apmeklējums

4. augusts: velobrauciens uz Tartu, pa ceļam Elva un Ülenurme bibliotēku apmeklējums

5. augusts: diena Tartu, bibliotēku apmeklējums, pārbrauciens ar autobusiem uz Rakveri

6. augusts: Rakveres bibliotēkas apmeklējums, velobrauciens Lahemaa Nacionālajā parkā

7. augusts: Velobrauciens uz Tallinu, pa ceļam Loksa bibliotēkas apmeklējums

8. augusts: Tallinas bibliotēku apmeklējums, pasākums bērniem – lasīšanas veicināšanas kampaņas “Vasara ar grāmatu” noslēgums

120 bibliotekāri un viņu atbalstītāji no 24 valstīm pavisam drīz uzsāks savu ceļu. Vēl viņi rūpīgi gatavojas Somijā, Spānijā, Serbijā, Norvēģijā, Taivānā, Ukrainā, Vācijā, Rumānijā, Zviedrijā, ASV, Dānijā, Arābu Emirātos, Beļģijā, Baltkrievijā, Francijā, Mongolijā, Jaunzēlandē, Krievijā, Kanādā, Lielbritānijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un  Indijā. Vairākums no dalībniekiem reprezentē publiskās bibliotēkas, bet ir pārstāvētas arī zinātniskās, universitāšu un koledžu bibliotēkas, Informācijas tehnoloģiju un programmatūras firmas, slimnīcu un aprūpes centru bibliotēkas. Katram ir savs veiksmes stāsts, ar ko tas vēlēsies dalīties seminārā Rīgā vai brauciena laikā, vienkārši atbildot uz visdažādākajiem kolēģu jautājumiem. Braucienu filmēs, fotografēs, taps sižeti, ko noskatīsies miljoniem cilvēku visā pasaulē, sociālie tīkli ik stundu, ik minūti vēstīs par redzēto, piedzīvoto un uzzināto Baltijas valstīs.

Velobrauciens par bibliotēkām vieno tautas visos kontinentos, atbalsta internacionālas sabiedrības vērtības, stiprina bibliotēku speciālistu fizisko un garīgo labklājību, nodrošina pieredzes apmaiņu. Velobrauciens par bibliotēkām atbalsta arī zaļo domāšanu un ekoloģisko dzīvesveidu. Daudzas vērtības, kas izpaužas bibliotēku ikdienā, būs klātesošas arī braucienā: informācijas pieejamība, mūžizglītība un inovācijas. Globālais bibliotēku tīkls sevī ietver humānisma, internacionālisma, pārrobežu sadarbības idejas.

Kas pārstāv šo iniciatīvu?
Velobrauciens par bibliotēkām ir neatkarīga kustība, to nerīko kāda viena oficiāla organizācija. Starptautiska bibliotēku entuziastu grupa apvienojusies suverēnā sadarbības tīklā, kas pārsniedz valstu robežas. Tomēr šai iniciatīvai ir arī nacionālu un starptautisku kultūras institūciju, lokālu organizāciju un valdību atbalsts. www.cyclingforlibraries.org

Visvairāk pateicības pelnījuši divi somu bibliotēku informācijas tehnoloģiju  speciālisti no Turku – Juka Pennanens un Mase Ojala, viņi ir velotūres iniciatīvas autori un galvenie organizatori, Baltijas tūres laikā viņus atbalsta vietējās darba grupas.

Atbalstiet bibliotēkas visā pasaulē un apmeklējiet satikšanās vietas Latvijas pilsētās un ciemos! Pievienojieties bibliotekāriem atsevišķās distancēs!