Īstenojot projektu "Kinolektorijs "Ko mēs zinām par latviešu filmām"", Ventspils Galvenajā bibliotēkā tiks demonstrētas dažādu žanru, atšķirīgos laika periodos tapušas latviešu filmas. Kinolektoriju vadīs kino eksperte Ieva Pitruka, tā viesi būs filmu veidotāji, aktieri un Nacionālā kino centra pārstāvji. Pirmā kinolektorija nodarbība Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks maijā.
Lai motivētu lepoties ar savu individualitāti un savdabību Latvijas kopainā, veicinātu interesi par Ventspils apkaimes īpašo valodu, kultūru, tradīcijām, literatūru, dabu, vēsturi, cilvēkiem, Galvenajā bibliotēkā tiks īstenots projekts "Tu i ventiš. Cienu". Projekta pirmā nodarbība "Ventiņ’ rakst’" paredzēta maijā. Pasākumu vadīs biedrības "Zaļā" priekšsēdētāja Agnese Selga.
Ventspils bibliotēka kā reģiona galvenā bibliotēka turpinās īstenot projektu "Rakstnieks lauku bibliotēkā". Līdz gada beigām pagastu bibliotēku apmeklētājiem būs iespēja tikties ar pieciem latviešu literātiem – bērnu rakstniekiem Juri Zvirgzdiņu un Sandru Vensko, Moniku Zīli, Māru Svīri un Dzintru Žuravsku. Pirmais pasākums maijā notiks Ances pagasta bibliotēkā, kur jaunie lasītāji tiksies ar 2007. gada lasītāko bērnu grāmatu autoru Juri Zvirgzdiņu.

Visi projektu ietvaros organizētie pasākumi apmeklētajiem ir bezmaksas.

Informāciju sagatavoja:
Olita Šteinmane