Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā paredzēti divi pasākumi – plkst. 18 diskusija pusaudžu auditorijai "Kādēļ mēs lasām vai nelasām" kopā ar rakstnieci Kristīni Ulbergu-Rubīni un grāmatas "Es grāmatas nelasu" galvenā varoņa Kristapa prototipu, bet plkst. 22 atraktīva spēle lieliem un maziem "Meklējam spoku".

Cēsu Centrālajā bibliotēkā programmā dažāda vecuma interesentiem no plkst. 18 darbosies grāmatu maiņas punkts "Ņem līdzi savas grāmatas un apmaini pret citu grāmatām", būs ekskursijas pa bibliotēku un piedalīšanās konkursā "Orientējies bibliotēkā, atrodi kontrolpunktus".

Plkst. 18.30 paredzēta tikšanās ar enciklopēdijas "100 Latvijas sievietes: kultūra un politika" projekta autori, sastādītāju un galveno redaktori, filoloģijas doktori, profesori, novadnieci Ausmu Cimdiņu.

Pēdējā laikā arvien populārākas kļūst dažādas galda spēles, kas ir interesants brīvā laika pavadīšanas veids. No plkst. 19 spēles varēs spēlēt kopā ar Jāni Gabrānu – "Druvas" žurnālistu, rakstu sērijas "Spēļu placis" autoru.

No plkst. 19 līdz 22 būs konkurss individuālajiem un komandu dalībniekiem datorspēlē "Uzcel gaismas pili!"

Kopā ar rakstnieci Moniku Zīli ieskatīšanās viņas "pareizajā un nepareizajā ķēķī" plkst. 20. Rakstniece atklās savas zīlēšanas prasmes, pastāstīs par rakstnieces un žurnālistes darbu.

Spoku stāsti tiks stāstīti no plkst. 22 kopā ar Gunti Pakalnu – Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadītāju un bibliotekāriem.

Jau ziņots, ka no 20. līdz 25. aprīlim Cēsu Centrālajā un pašvaldību bibliotēkās notiks Bibliotēku nedēļas pasākumi. Bibliotēku nedēļu atzīmē kopš 1997. gada aprīļa otrajā pusē Latvijā, kad īpaša uzmanība tiek pievērsta bibliotēkām, organizēti pasākumi gan pašiem bibliotēku darbiniekiem, gan bibliotēku apmeklētājiem.

LETA