“Esam tiešām gandarīti par iegūto nozīmīgo apbalvojumu, kas skaidri apliecina projekta vērtību un nepieciešamību valsts pārvaldei un sabiedrībai kopumā. Jau redzot arvien pieaugošo Hugo.lv apmeklējumu gan mašīntulkošanas pakalpojumam, gan runas atpazīšanai un sintēzei, secinājām, ka lietotāji ļoti aktīvi izmanto Hugo.lv sniegtās iespējas. Tagad arī informācijas tehnoloģiju jomas profesionāļu augstais novērtējums, jo īpaši, liek mums – Kultūras informācijas sistēmu centram – neapstāties pie sasniegtā, bet mērķtiecīgi turpināt darbu pie mākslīgā intelekta valsts pārvaldē tālākas ieviešanas un Hugo.lv pilnveidošanas,” uzsver Hugo.lv projekta vadītājs Jānis Ziediņš.

Valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platforma Hugo.lv ietver jaunākos mākslīgā intelekta sasniegumus latviešu valodai – pasaules atzinību guvušas mašīntulkošanas sistēmas, runas atpazīšanas rīkus un Nacionālo terminu datubāzi. Hugo.lv ir īpaši pielāgots risinājums valsts pārvaldes vajadzībām un nodrošina automatizētu tulkošanu latviešu, angļu un krievu valodā, izmantojot jaunākās neironu mašīntulkošanas tehnoloģijas, kas būtiski uzlabo tulkojumu kvalitāti. Ar Hugo.lv var tulkot tekstus, dokumentus, interneta lapas. Attīstoties balss tehnoloģijām, platformā Hugo.lv ir iekļauti modernākie runas atpazīšanas un sintēzes rīki. Runas atpazinējs nodrošina runas pārvēršanu tekstā no iepriekš ierakstīta audiofaila vai diktēta teksta. Savukārt balss sintēze sniedz iespēju rakstīto tekstu izrunāt balsī. Projekts īstenots, sadarbojoties Kultūras informācijas sistēmu centram un IT sabiedrībai “Tilde”.

Balva “Platīna pele” ir IT nozares prestižākais apbalvojums, ko piešķir LIKTA, un, kas dibināta 2007. gadā ar mērķi apzināt veiksmīgākos, Latvijā radītos digitālos risinājumus, novērtēt izcilākos projektu autorus un izstrādātājus, kā arī veicināt izpratni par jēgpilnu tehnoloģiju pielietojumu – sabiedrībā, biznesā, pārvaldē un izglītībā. Šogad konkursa interesentiem bija iespēja pieteikt darbus sešās dažādās kategorijās, un kategorijā “Mākslīgā intelekta risinājums sabiedrībai un biznesam” finālā iekļuva projekti “Risinājums klientu kategorizācijas procesa pilnai automatizēšanai” (SIA Smart Solutions), “Personalizētas satura rekomendācijas algoritms Shortcut klientam” (SIA, Tet) un Latvijas valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platforma Hugo.lv (Kultūras informācijas sistēmu centrs / TILDE).

 

Informācija kontaktiem:
Ilma Elsberga
Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente
Tālr.: 67844902
E-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv