Pasākumā paredzēta publiskā diskusija "Kad brauksim kā Eiropas Savienībā" ar 9. Saeimas deputātu Venta Armanda Kraukļa (TP) un Andra Kāposta (ZZS) piedalīšanos. Interesenti varēs tikties ar grāmatas "Observators" autoru, advokātu Andri Grūtupu, notiks saruna ar Annu Žīguri par rakstnieces jauno grāmatu "Viņi". Grāmatu svētku noslēgumā paredzēta jaunāko grāmatu izloze.
Bērniem un jauniešiem Grāmatu svētku programmā paredzēta tikšanās ar dzejniekiem Andri Akmentiņu un Pēteri Brūveri, mazos svētku dalībniekus rotaļās iesaistīs folkloristi Iveta un Vidvuds Medeņi, bet skolēni savu erudīciju varēs parādīt viktorīnā "Palsmanes spēle". Kosmetoloģe Inga Zaļkalne pasākuma gaitā sniegs konsultācijas par kosmētikas lietošanu meitenēm.
Grāmatu svētku ietvaros Palsmanes kultūras nama foajē darbosies grāmatu komercizstāde, kurā savu produkciju piedāvās izdevniecības: "Lauku Avīze", "Zvaigzne ABC" (pie kultūras nama), "Nordik", "Tapals", "Jumava", "Likteņstāsti", "Poligrāfijas Infocentrs", "Avots" un "Vizuālais Elements".

Svētkus organizē Valkas pilsētas bibliotēka, Valkas rajona padome, Smiltenes novada Palsmanes pagasta pārvalde un Lauku bibliotēku atbalsta biedrība.

10.00 -15.00 – Grāmatu komercizstāde Palsmanes kultūras namā
Piedalās izdevniecības "Zvaigzne ABC", "Lauku Avīze", "Jumava", "Nordik", "Tapals", "Avots", "Likteņstāsti", "Poligrāfijas infocentrs", "Vizuālais Elments", "Atēna"

Svētku noslēgumā pircēji piedalās jaunāko grāmatu izlozē

11.00 – Grāmatu svētku atklāšana kultūras nama zālē
Sveic Palsmanes pamatskolas bērnu vokālais ansamblis, vad. Dace Purvlīce

11.30 – Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un "Latvijas Avīzes" publiskā diskusija "Kad brauksim kā Eiropas Savienībā". Piedalās 9. Saeimas deputāti Vents Armands Krauklis (TP) un Andris Kāposts (ZZS), nozares eksperti, kultūras nama zālē

Pieaugušajiem

13.20 – Pupiņu virums palsmaniešu gaumē – pamatskolas ēdnīcā

14:00 – Laikmeta liecības" – tikšanās ar advokātu, rakstnieku Andri Grūtupu (apgāds "Atēna"), kultūras nama zālē
A. Grūtupa grāmatu izstāde

15.00 – Viņi un mēs"" – tikšanās ar grāmatas "Viņi" autori Annu Žīguri ( izdevniecība "Jumava"),
kultūras nama zālē
A. Žīgures grāmatu izstāde

Jauniešiem

10.30 – "Atklāj sevī skaisto"- nodarbība ar kosmetoloģi Ingu Zaļkalni, pamatskolas atpūtas telpā "Vijolīte"

11.30 – "…mans zelts ir manās ausīs un tautai tautas vieta" – viesos dzejnieks Andris Akmentiņš ar Ingunas Jansones dzejas izlasi "injan" un ģitāru, pamatskolas vēstures kabinetā
I. Jansones un A. Akmentiņa grāmatu izstāde

12.30 – "Viena maza lauku pupa ceļoja uz virtuvi…" – pamatskolas ēdnīcā

13.00 – "Palsmanes spēle"- erudīcijas konkurss par Palsmanes pagastu sadarbībā ar "Zvaigzni ABC", pamatskolas vēstures kabinetā

Bērniem

10.30 – "Mūsu saulaino dienu albums" priekšlasījums un radošā darbnīca mazajiem palsmaniešiem sadarbībā ar "Zvaigzni ABC", bērnudārzā

11.30 – "Kas rudeni godināja, kas to dižu dižināja,
Rudzu klētis, miežu klētis, braši, bēri kumeliņi." – kopā ar folkloristiem Ivetu un Vidvudu Medeņiem pamatskolas sporta zālē

12.30 – "Kā pupa pie pupas ciemos gāja…" – pamatskolas ēdnīcā

13:00 – "Spicā" kopā ar meitenēm un zēniem – tikšanās ar žurnāla "Spicā" sastādītāju Agnesi Ērgli, pamatskolas vēstures kabinetā

14.00 – " Lai ir!" – tikšanās ar dzejnieku Pēteri Brūveri, pamatskolas vēstures kabinetā

15.00 – "Tobiass dodas pasaulē" literāra spēle jaunāko klašu skolēniem sadarbībā ar "Zvaigzni ABC", pamatskolas sporta zālē

16.00 – Grāmatu svētku noslēgums- grāmatas "Latviešu cimdi 2006" pasniegšana NATO sammita cimdu adītājām,
jaunāko grāmatu izloze "Veiksmīgais pircējs", kultūras nama zālē

Sveiciens no Grundzāles pagasta dziedošo sieviešu apvienības "Prieks, kur tu rodies", vad. Inga Ruka
Atbalstītāji:Latvijas valsts prezidents Valdis Zatlers, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Aizsardzības ministrija, ASV vēstniecība, Īrijas vēstniecība, Latvijas Mobilais Telefons, Lauku atbalsta dienests, Latvijas Bērnu fonds, Sorosa fonds Latvijā, Jelgavas tipogrāfija, Tautas partija, Zaļo un Zemnieku savienība, TB/LNNK, Latvijas Ebreju kopiena, Latvijas Ebreju biedrība "Šamir", Latvijas Rakstnieku savienība, Latvijas Dzelzceļš, SIA "Maxima Latvija", Anta Rugāte, Andrejs Āboliņš, Valkas rajona padome, Smiltenes novada dome, Palsmanes pagasta pārvalde.

Informāciju sagatavoja:
Inguna Medne
Valkas novada domes preses sekretāre