Valdis Grēviņš (1895. 26. IX Zaļenieku pagasta Mazbaņi – 1968. 7. IV Rīga) – dzejnieks, kurš smalkā un filigrāni izstrādātā formā mācēja ietvert pasaules un cilvēka sāpes, izsapņotā un realitātes pretmetu, alkas pēc harmonijas un sapratni par tās neiespējamību.

Valdis Grēviņš dzīves laikā sakārtoja divus dzejoļu krājumus – “Pirmā dzeju grāmata” (1923), “Otrā dzeju grāmata” (1933) -, un divas izlases – “Lapas lido, lapas skan” (1946), “Dzied vēji” (1968, izdota pēc autora nāves).

Valda Grēviņa daiļrade bieži asociējas ar dzejoļiem, kas kļuvuši par populāru dziesmu tekstiem. “Kavalieru gads”, “Dzelzgriezējs”, “Virši zied” ieņem stabilu vietu populārajā kultūrā, taču Grēviņa būtiskākajai daiļrades un poētiskā mantojuma daļai raksturīga izteikti sāpjpilna, traģiska nolemtības caurstrāvota dzīves izjūta, distancēta, sāpīgi skarba un ironiska dzīves reāliju atklāsme.

2016.gadā izdevniecībā VESTA-LK klajā nāca Valda Grēviņa dzejas kopojums “Veca cilvēka dziesmas”, aktualizējot dzejnieka vietu latviešu literatūras un kultūras vēsturē. Grāmatas atvēršanas svētki notika Rīgas Centrālajā bibliotēkā, piedaloties aktierim Jānam Jarānam un saksofonistam Valteram Muceniekam. Pēc grāmatas atvēršanas sarīkojuma māksliniekiem radās ideja turpināt V.Grēviņa dzejas lasījumus, sniedzot priekšnesumus Latvijas bibliotēkās.

V.Grēviņa dzejas krājums “Veca cilvēka dziesmas” pieejams Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā. Šī grāmata tapusi, apkopojot dzejnieka rakstīto liriku gandrīz sešdesmit gadu garumā. Sastādītāja, ievada un komentāru autore ir dzejnieka mazmeita Marta Dziļuma.

Valda Grēviņa dzejas vakaru atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds

Organizē – Latvijas Bibliotekāru izglītības apvienība sadarbībā ar Rēzeknes Centrālo bibliotēku

Uz tikšanos bibliotēkā!

Ieeja bez maksas.