Māra Jakubovska ir dzimusi un izaugusi Jēkabpilī, bet nu jau vairākus gadus dzīvo Lielvārdē. Viņas pirmais romāns “Uguntiņa pelnos” ar pseidonīmu Mairita “Lata romānu” sērijā iznāca 2006. gadā. Pēc tam lasītāji iepazina romānus “Vecais mērkaķis” (2007), “Smiltis uz kurpēm” (2008), “Eņģelis no Kļavu ielas” (2010), “Zvaigznes un hamburgeri” (2011), “Direktoriene” (2015) u.c. Gadu gaitā tapušas 11 grāmatas, tostarp trīs bērniem. Uzrakstītas arī četras lugas.

 

Kā saka pati Māra: “Dzīve pa šiem gadiem man ir uzsitusi dažu labu punu, taču iespējams, tas ir bijis vajadzīgs, jo man ir, ko teikt citiem. Vismaz – man gribas to pateikt… Sāpes, smiekli, laime un rūgtums pārvēršas zilbēs, vārdos un teikumos. Priecājos, ja kādam tas liek domāt, smieties vai raudāt.”

 

Savos radošajos mēģinājumos (romāni, lugas, bērnu grāmatas) Māra Jakubovska sev atklājusi jaunu žanru – vēsturiski – biogrāfisku romānu. Un tā 2016. gadā izdots darbs “Melnā Berta”, kuru lasīt un vērtēt nu var arī mūsu pilsētas bibliotēku lasītāji.

Grāmatas pamatā ir likteņstāsts par autores vecmāmiņu un dzimtas līkločiem. Tas ir stāsts par mīlestību, par sievietes ilgām mīlēt un būt mīlētai, par savas tautas vēsturi un par latvietim raksturīgo spītu izturēt jebkuru likteņa pārbaudījumu.

 

Uz tikšanos Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē 23. martā pulksten 16.00!

 

Foto: www.marajakubovska.lv