Kopš 1999. gada Eiropas Savienībā uzsākta iniciatīva "eEiropa – informācijas sabiedrība visiem", kuras ietvaros tika izveidots projekts MINERVA ar mērķi koordinēt nacionālās programmas un izveidot kopēju pieeju un metodoloģiju Eiropas kultūras mantojuma digitalizācijā. Pagājušajā gadā projekts paplašinājās un kļuva par MinervaEC (MInisterial NEtwoRk for Valorising Activities in digitisation, eContentplus). Tas darbojas, lai koordinētu nacionālo politiku, programmas un institūcijas kultūras sektorā, īpaši atbalstot Eiropas Digitālās bibliotēkas veidošanu.

Semināra dalībniekus uzrunās MinervaEC projekta koordinatore Antonella Fresa no Itālijas Kultūras ministrijas, LR Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas plānošanas departamenta direktora vietniece Una Sedleniece un v/a "Kultūras informācijas sistēmas" direktors Armands Magone.

Tiks prezentēts Latvijas Nacionālās bibliotēkas Digitālās bibliotēkas pilotprojekts "Jāzeps Vītols", kā arī uzstāsies Latvijas lielāko bibliotēku, muzeju un arhīvu pārstāvji, lai iepazīstinātu ar nozīmīgākajiem digitalizācijas projektiem savā jomā.

Prezentācijas notiks latviešu valodā un tiks demonstrētas uz lielā ekrāna interaktīvā veidā.

Semināru organizē LR Kultūras ministrijas valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas" – Latvijas pārstāvis MinervaEC projektā.

Informāciju sagatavoja:
Ilma Birzniece
VA "Kultūras informācijas sistēmas" sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr: +371 67844902
Mob.: +371 29119713