Pēc bāra “Gyopar” īpašnieku vārdiem, klienti labprāt izmanto iespēju palasīt.

Kā pavēstīja viens no tā regulārajiem apmeklētājiem Ferencs Naģs, viņš ar lielu prieku iegriežas bārā pēc darbadienas beigām. “Es atnāku, paņemu grāmatu un lasu kādu stundu vai divas, atkarībā no tā, cik daudz brīva laika man ir. Es iedzeru kādu atspirdzinošu dzērienu, satieku pāris kolēģu, kas te sēž, pievienojos viņu galdiņam un lasu. Tas ir labi.”

 

Bāra vadītājs Peters Mauers atklāja, ka ideja izveidot bibliotēku krogā viņam radās pirms aptuveni trīs gadiem. “Mums bija daudz nelietotu grāmatu, un mēs ar bārmeni nospriedām, ka nevajag tās laist zudumā, un cik jauki būtu kaut kur izveidot bibliotēku,” pastāstīja bijušais bibliotekārs.

 

Pēc zvana kādam draugam, kas piedāvāja Maueram plauktus, bibliotēka tika izveidota pavisam īsā laikā – vienā nedēļas nogalē – un piedāvāja saviem lasītājiem aptuveni 1000 grāmatas, sākot no sengrieķu literatūras un beidzot ar mūsdienu sporta enciklopēdijām.

 

“Pasaules kausa laikā mums bija debates par to, kas uzvarēja pirmajā (finālturnīrā), un mēs atklājām, ka divās grāmatās bija atbilde. Tā mūsu debates atrisinājās,” sacīja Mauers.

 

Bibliotēkas noteikumi ir vienkārši. Kā pavēstīja Maurs, nav nekādas reģistrācijas vai maksas par grāmatu nomu, lai paņemtu kādu grāmata, jāatnes cita vietā. “Pie mums nāk cilvēki, kas citādi noteikti neietu uz bibliotēku, taču viņi patiešām nāk. Viņi iedzer vienu vai dīvas vīna glāzes ar ūdeni un apmainās ar grāmatā gluži kā kafejnīcās vecajos laikos.”

 

“Sākumā bija bažas par to, kā tas viss izvērtīsies, jo ciematā ir vēl viena bibliotēka,” pastāstīja Naģs, kas ziedojis 30 grāmatas no savas kolekcijas. “Bija bažas, ka šī piesaistīs daudz vairāk cilvēku, un tā arī patiešām notika.”

 

LETA REUTERS
Copyright © LETA