Plauktā ir iekļauts dāvinājums, kuru Ukrainas pirmās lēdijas Olenas Zelenskas (Олена Зеленська) iniciatīvas ietvaros ar Ukrainas vēstniecības Latvijā starpniecību LNB saņēma 2022. gada oktobrī, kā arī ukraiņu grāmatas no vairākiem agrāk saņemtiem dāvinājumiem – LNB sadarbības partnera Jaroslava Gudrā Ukrainas Nacionālās bibliotēkas (Національна бібліотека України ім. Ярослава Мудрого) dāvinājuma 2016. gadā, Ukrainas rakstnieku un grāmatu izdevēju dāvinājumiem 2019. un 2020. gadā.

Dāvināto grāmatu kolekcija ir papildināta ar ukraiņu literatūras tulkojumiem latviešu valodā un latviešu autoru darbu tulkojumiem ukraiņu valodā, kā arī izdevumiem, kas piedāvā informāciju par Ukrainu, tās sarežģīto vēsturi un bagāto kultūru plašākam interesentu lokam.

Aicinām iepazīties arī ar tematisku krājuma izlasi par Ukrainas vēsturi un jaunākajām grāmatām par karu Ukrainā, ko var apskatīt Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā (2. stāvā), kā arī bērnu grāmatām ukraiņu valodā veltīto krājuma izlasi Bērnu literatūras lasītavā (7. stāvā)!

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Nacionālā bibliotēka