Jau ziņots, ka no 20. aprīļa līdz 27. aprīlim Tukuma bibliotēkā notika Bibliotēku nedēļa, kuras vairāki pasākumi veltīti, lai plašāk stāstītu un apmācītu, kā ātrāk un vienkāršāk lietot bibliotēkas piedāvātos pakalpojumus, aģentūru LETA informēja Tukuma pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Aiga Priede.

Bibliotēku nedēļas gaitā bija iespējams apmeklēt virkni izglītojošu un izklaidējošu pasākumu un plašāk izzināt bibliotēku, bibliotekāra arodu un bibliotēkas lietotāja priekšrocības.

Apmeklētāju skaits Tukuma bibliotēkā pēdējā pusgadā ir strauji pieaudzis. Dienā bibliotēku vidēji apmeklē no 200 līdz 300 lasītāju. Tukuma bibliotēkā glabājas 62 506 grāmatas un 10 807 elektroniskie dokumenti un žurnāli.

Tukuma bibliotēka no 2008. gada novembra atrodas jaunās un plašās telpās Šēseles ielā 3, kuras ir īpaši piemērotas bibliotēkas vajadzībām. Bibliotēka ir pieejama arī invalīdiem, ir iegādāta speciāla aparatūra, ar kuras palīdzību var lasīt vājredzīgie.

Jānis Stundiņš LETA