Trešdien, 25. septembrī, plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēkzinātnes lasītavā notiks kārtējais pasākums ciklā “Tikšanās bibliotekāru stāvā: pieredzes stāsti”. Tradicionāli rudens sezonu aizsāksim ar atskatu uz LNB un citu bibliotēku kolēģu vasaras periodā apmeklētām nozīmīgām kultūras un bibliotēku jomas konferencēm, sanāksmēm un tur gūto pieredzi. No plašā pasākumu klāsta šajā tikšanās reizē izraudzītas divas profesionālās norises.

No 24. līdz 30. augustam Atēnās, Grieķijā, notika Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) 85. ģenerālkonference. Latviju konferencē pārstāvēja visai plašs delegātu pulks – LNB Bibliogrāfijas institūta direktore Anita Goldberga, LNB Attīstības departamenta Bibliotēku attīstības centra bibliotēku portāla redaktore Kristīne Deksne, LNB Bibliogrāfijas institūta nacionālo digitālo informācijas resursu eksperte Dace Ūdre, Rīgas Centrālās bibliotēkas direktora vietniece Doloresa Veilande, Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas nodaļas vadītāja Baiba Īvāne-Kronberga, Jelgavas pilsētas bērnu bibliotēkas “Zinītis” vadītāja Baiba Karčevska, Kuldīgas Galvenās bibliotēkas direktora vietniece Daina Girvaite, Valmieras integrētās bibliotēkas Pieaugušo apkalpošanas nodaļas vadītāja Olga Kronberga, Rēzeknes Centrālās bibliotēkas direktore Ruta Suseja. Konferences tēma un vadmotīvs bija “Bibliotēkas: dialogs ceļā uz pārmaiņām” (Libraries: dialogue for change). Īpaši iedvesmojošs vērienīgais bibliotekāru forums allaž ir tiem, kuri IFLA ģenerālkonferencē piedalās pirmoreiz. Pasākumā Bibliotekāru stāvā viesosies daļa no Atēnu konferenci apmeklējušajām mūsu valsts delegātēm, kuru stāstījumos smelsimies informāciju par nozares aktualitātēm un iejutīsimies konferences gaisotnē.

Divās IFLA 85. ģenerālkonferences sesijās Latvijas pārstāves piedalījās ar nozīmīgām prezentācijām: Kataloģizācijas sekcijas sesijā Dace Ūdre pārliecinoši prezentēja referātu “Latvijas izdevēju un Nacionālās bibliotēkas datu pārvaldība: paradigmas maiņa metadatu atkārtotā izmantošanā, ieviešot LNB portālu izdevējiem” (Curating Data from/to Publishers in Latvia: paradigm shift in metadata reuse exploiting Portal for Publishers), savukārt Īso stāstu sesijā (Lightning talks) nedalītas auditorijas simpātijas guva Baiba Īvāne-Kronberga ar prezentāciju “Kā radīt stāstu par bibliotēku” (Creating a Story About Library Building). 25. septembra pasākumā uzklausīsim abu lektoru atziņas un iespaidus par savu uzstāšanos.

LNB Attīstības departamenta Kompetenču attīstības centra speciālistes – izglītības projektu vadītāja Viktorija Aleksejeva, mācību koordinētāja Agnese Treimane – un Attīstības departamenta stratēģiskās attīstības speciāliste Silva Vucena no 2. līdz 6. septembrim apmeklēja Polijas bibliotēkas: Varšavas Universitātes bibliotēku, Polijas Nacionālo bibliotēku, Varšavas Pedagoģisko bibliotēku, Silēzijas bibliotēku un Zinātniskās informācijas centra un akadēmisko bibliotēku Katovicē. Brauciena mērķis bija pieredzes apmaiņa bibliotēku speciālistu kompetenču attīstības un akadēmiskās darbības jomā. Tika bagātīgi iepazīta Polijas bibliotēku izglītojošā darbība: kursu saturs, izglītības programmas, mērķauditorija, metodes, katras bibliotēkas pieredze, akadēmiskie un zinātniskie virzieni, īstenotie projekti un sadarbība ar partneriem.

25. septembrī aicinām visus nozares speciālistus uz profesionāli bagātinošu tikšanos Bibliotekāru stāva Bibliotēkzinātnes lasītavā! Dalība pasākumā – bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Pasākuma laikā iespējama fotografēšana publicitātes mērķiem.

Fotoattēlos: Latvijas bibliotekāru delegācija IFLA 85. ģenerālkonferencē Atēnās;

LNB Kompetenču attīstības centra speciālistes – izglītības projektu vadītāja Viktorija Aleksejeva, mācību koordinētāja Agnese Treimane – un Attīstības departamenta stratēģiskās attīstības speciāliste Silva Vucena, apmeklējot Polijas bibliotēkas

Informāciju sagatavoja:
Anda Saldovere
Bibliotēku attīstības centra projektu koordinatore
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: anda.saldovere@lnb.lv