Vairāk kā trīsdesmit gadus Rihards Pīks veltījis kino, darbojoties kā režisors, operators, producents, pasniedzējs un uzņēmējs. Bijušais Latvijas kultūras, vēlāk ārlietu ministrs Rihards Pīks šobrīd pārstāv Latvijas vēlētāju intereses Eiropas Parlamentā.
Tikšanās noslēgumā būs iespēja iepazīties ar Riharda Pīka un fotogrāfa Gunāra Bindes projektu "Eiropa kafijas biezumos". Autori projektu dēvē par "video pētījumu", kurā fiksēts Latvijas iedzīvotāju nākotnes redzējums laikā, kad Eiropas Savienības dalībvalstu līderiem jāpieņem lēmums par Eiropas Konstitūcijas turpmāko likteni. Paralēli video pētījumam tapusi arī melnbalta aptaujāto cilvēku portretu galerija.   2006. gada vasarā un rudenī autori apbraukāja Latviju — Balvus, Sabili, Talsus, Aizkraukli, Tomi, Rēzekni, Preiļus, Skulti, Rīgu, — lūdzot cilvēkiem iztēloties Latviju un Eiropu pēc 15–20 gadiem.

Informāciju sagatavoja:
Margarita Marcinkeviča