Tajā ietilpst vairāk nekā 150 kastes ar 2005. gada Nobela prēmijas laureāta manuskriptiem, avīžu izgriezumiem, vēstulēm, fotogrāfijām un elektroniskajām vēstulēm.
 
Lielbritānijas bibliotēkas paziņojumā teikts, ka šis arhīvs ir nenovērtējams materiāls Pintera darba pētniekiem un zinātniekiem.
 
Visa kolekcija, ieskaitot lietas, kas bija bibliotēkai iznomātas jau kopš 1993. gada, tika nopirkta par 1,1 miljonu sterliņu mārciņu (1,075 miljoniem latu).
 
Herolds Pinters tiek uzskatīts par Lielbritānijas izcilāko mūsdienu dramaturgu.
 
1930. gadā dzimušais britu absurda drāmas pārstāvis ir arī kritiķu atzīts dzejnieks, aktieris un režisors un pazīstams arī ar saviem scenārijiem kino un televīzijas filmām, ieskaitot 1981. gada filmu "Franču leitnanta draudzene". Viņa slavenāko darbu vidū ir "The Caretaker" un "The Birthday Party".
 
Viņš vienmēr arī aktīvi paudis savu viedokli par politiskajām norisēm pasaulē un aizstāvējis cilvēktiesības, kā arī labi pazīstams kā izteikts ASV un Apvienotās Karalistes ārpolitikas kritiķis.
 
Viņš asi nosodīja karu Irākā un reiz nosauca bijušo Lielbritānijas premjerministru Toniju Blēru par "apčakarētu idiotu".
 
2005. gadā savā pateicības runā, kas bija sagatavota Nobela balvas pasniegšanas ceremonijai, uz kuru viņš nevarēja ierasties sliktās veselības dēļ, Pinters aicināja cilvēkus uz "nelokāmu un stingru pilsonisku izšķiršanos, lai noteiktu mūsu dzīves un mūsu sabiedrības īsto patiesību". "Ja mūsu politiskajā vīzijā netiks realizēta šāda apņemšanās, mums nav cerību atjaunot cilvēka cieņu," uzsvēra Pinters.
Viņš pauda viedokli, ka ASV atbalstījušas un daudzos gadījumos pat radījušas "visas labējās diktatūras pasaulē kopš Otrā pasaules kara beigām", pieminēdams Indonēziju, Grieķiju, Urugvaju, Brazīliju, Paragvaju, Haiti, Turciju, Filipīnas, Gvatemalu, Salvadoru un Čīli.
 
 
LETA BBC
Copyright © LETA