“Mēs jau esam saņēmuši vairākus pieprasījumus attiecībā uz Nakts bibliotēku,” sacīja Tartu Universitātes bibliotēkas direktore Krista Aru. “Tā ir skaidra zīme, ka šīs divas nedēļas tiek gaidītas.” Pēc Aru teiktā, studenti novērtē bibliotēkas vidi, kas veicina mācīšanos. “Tāpēc es ļoti ceru, ka papildus tiem studentiem, kas jau regulāri apmeklē Nakts bibliotēku, mūsu lasītavās un grupu darba telpās būs daudz pirmā kursa studentu, jo nav labākas vietas studijām!”

Šogad Nakts bibliotēka janvārī tiek organizēta kopā ar Studentu padomi. “Mūsu organizācija nākamgad svin lielisku dzimšanas dienu – Tartu Universitātes Studentu padomei apritēs 100 gadu,” sacīja Tartu Universitātes Studentu padomes priekšsēdētājs Allan Aksiim. “Tāpēc mēs domājām, ka būtu jauka ideja sākt svētkus ar palīdzību Nakts bibliotēkas organizēšanā kopā ar bibliotēku.”

Bibliotēka nodrošina klusu un ērtu mācību vidi studentiem, savukārt Studentu padome rūpējas par garīgajām un fiziskajām aktivitātēm. No plkst. 21.00 tiek piedāvāta tēja un kafija, turklāt tiek organizētas vairākas īsas lekcijas par vispārīgām tēmām, lai studentiem būtu iespēja uztaisīt nelielus pārtraukumus. Medicīnas studenti ir izveidojuši relaksācijas stūrīti, kurā tiek sniegti ieteikumi par to, kā izvairīties no stresa, kā arī ir iespēja izmērīt asinsspiedienu. Ieplānota arī psiholoģijas speciālistu konsultācija, lai palīdzētu studentiem tikt galā ar eksāmenu sesiju. Kā parasti, Nakts bibliotēkā ir pieejami arī terapijas suņi.

Pēc tīmekļa resursiem ziņu sagatavoja:
Kristīne Deksne
Latvijas Nacionālā bibliotēka