Lasījumos piedalīsies arī iepriekšējo gadu Jāņa Baltvilka balvas laureāti un šī gada nominanti, kā arī starptautiskā laureāte lietuviete Igne Zarambaite, kura saņem balvu par garstāstu “Melndzelmji” (Jāņa Rozes apgāds, 2022) un tā tulkotāja Dace Meiere. Aijas Lisovskas, Māra Runguļa, Luīzes Pastores, Ineses Zanderes, Dainas Tabūnas vēl nepublicēti prozas darbi un Žebera dzejoļi priecēs klausītājus 24. jūlijā, plkst. 11.00 LU Botāniskā dārza Šķūnī. Lasījumus spēcinās sitaminstrumentālists Mikus Čavarts.

Bērniem lūgums ierasties uz pasākumu ar zivs vai citu ūdens iemītnieku zīmējumiem, kas veidoti uz kartona vai kāda cita biezāka papīra. Radošo darbnīcu viņiem vadīs mākslinieces Signe Ērmane, Dace Ziemele un Natalka Hajda. Kopā ar dalībniekiem taps jauna mākslas instalācija. Īpaši gaidītas ukraiņu ģimenes ar bērniem.

Atgādinām, ka sadarbībā ar portālu “LSM.lv” vēl līdz 22. jūlija pusnaktij ir iespēja iesaistīties lasītāju balsojumā un izvēlēties pašu labāko un interesantāko bērnu vai jauniešu grāmatu no šogad nominētajiem darbiem, ko izraudzījusi profesionāla žūrija.

Uz Jāņa Baltvilka balvu bērnu un jauniešu literatūrā pretendē:

  • Aija Lisovska par literāro pasaku “Dullā diena Dundurzālē” (Zvaigzne ABC, 2022);
  • Inese Zandere par bilžu grāmatām “Vai grāmatai ir knābis?” (Nodibinājums “Gaismas pils atbalstam”, 2022) un “Kamoliņš un kastīte” (Liels un mazs, 2022);
  • Žebers par dzejoļu krājumu jauniešiem “Ejas un asakas” (Liels un mazs, 2022);
  • Daina Tabūna par izzinošo literāro pasaku “Lasis Stasis un Atlasijas okeāns” (Liels un mazs, 2022).

Uz Jāņa Baltvilka balvu grāmatu mākslā pretendē:

  • Andris Breže par ilustrācijām Žebera dzejoļiem “Ejas un asakas” (Liels un mazs, 2022);
  • Rūta Briede par ilustrācijām Ineses Zanderes grāmatai “Vai grāmatai ir knābis?” (Nodibinājums “Gaismas pils atbalstam”, 2022) un Marta Pujāta dzejoļu grāmatai “Zenīts” (Liels un mazs, 2022);
  • Ernests Kļaviņš par ilustrācijām Juliana Tuvima dzejoļu grāmatai “Pans Trallalnieks” (Liels un mazs, 2022) un Ineses Zanderes grāmatai “Kamoliņš un kastīte” (Liels un mazs, 2022);
  • Ieva Jurjāne par ilustrācijām Luīzes Pastores garstāstam “Raiņa ielas cirks” (Neputns, 2022).

Pretendenti AS “Latvijas valsts meži” balvai “Jaunaudze” par debiju bērnu un jauniešu literatūrā un grāmatu mākslā:

  • Toms Deimonds Barvidis par fantāzijas romānu “Zaļā Dzīle” (Dienas Grāmata, 2022);
  • Laura Melne par literāro devumu kopā ar Viviannu Mariu Stanislavsku tapušajam komiksam “Sunāns breiveibā” (Latgalīšu kulturys kusteiba “Volūda”, 2023).

Sadarbībā ar portālu “LSM.lv”, sākot no 11. jūlija, būs iespēja iesaistīties lasītāju balsojumā un izvēlēties pašu labāko un skaistāko bērnu vai jauniešu grāmatu no šogad nominētajiem darbiem.

Katru gadu saistībā ar Jāņa Baltvilka balvu notiek jaunākās bērnu literatūras lasījumi, kuros piedalās gan iepriekšējo gadu Baltvilka balvas laureāti, gan aktuālie nominanti un debitanti. Šī gada lasījumos “Kad karūsām ir ūsas un grāmatai – knābis” piedalīsies arī ukraiņu rakstniece Halina Vdovičenko un ilustratore Natalka Hajda, tulkotāji Māris Salējs un Māra Poļakova. Lasījumos piedalīsies starptautiskā laureāte Igne Zarambaite ar jaunas grāmatas pieteikumu Daces Meieres tulkojumā.

Kā katru gadu balvas pasniegšanas ceremonijā muzikālu pirmatskaņojumu piedzīvos speciāli šim notikumam radītas solodziesmas ar Jāņa Baltvilka dzeju. Dziesmu autore ir komponiste Helēna Kozlova. Apbalvošanas ceremoniju vadīs Ance Strazda un Klāvs Mellis. Notikuma vizuālās identitātes autore – Aleksandra Runde.

Sadarbības partneri no AS “Latvijas Mediji”, popularizējot Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu bērnu un jauniešu literatūrā un grāmatu mākslā, ir sagatavojuši īpašu iknedēļas izdevuma “Kultūrzīmes” speciālnumuru. Tajā būs publicētas intervijas, recenzijas un Osvalda Zebra eseja par lasīšanas konkurentiem un palīgiem.

Sarīkojumu norises laiki.
24. jūlijā plkst. 11.00 LU Botāniskajā dārzā, Kandavas ielā 2, ŠĶŪNĪ Starptautiskie bērnu literatūras lasījumi “Kad karūsām ir ūsas un grāmatai – knābis”. Ieeja bez maksas.
24. jūlijā plkst. 15.00 Jāņa Baltvilka piemiņas brīdis I Meža kapos.
24. jūlijā plkst. 17.00 LU Botāniskajā dārzā balvas pasniegšanas ceremonija, dalība ar ielūgumiem.

Sekot Jāņa Baltvilka balvas aktualitātēm iespējams LBJLP sociālo mediju kontos Facebook un Instagram.

 

Papildu informācija:
Silvija Tretjakova
Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome
Latvijas Nacionālās bibliotēkas
Bērnu literatūras centrs
silvija.tretjakova@lnb.lv
Tel.: +371 29492456
www.facebook.com/IBBYLV