Grāmatu dāvinājums ir Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta un Latvijas Nacionālās bibliotēkas kopīga projekta “Grāmatu nodošana citvalstu bibliotēkām” pasākums. Spānijas Nacionālajai bibliotēkai tika uzdāvinātas grāmatas angļu valodā par Latvijas vēsturi, tai skaitā par Latvijas neatkarības atgūšanu, grāmatas par latviešu valodu, tās statusu un lietojumu, Latviešu literatūras antoloģija un latviešu tautasdziesmas ar parindeņu tulkojumiem. Kopā 18 izdevumi.

Vēstnieks iepazīstināja direktori ar grāmatām, īsi pastāstot par katru no tām, un aicināja direktori apmeklēt Latvijas Nacionālo bibliotēku, lai iepazītos ar tās krājumiem un jauno ēku. Spānijas Nacionālās bibliotēkas direktore pateicās par dāvinājumu, sakot, ka ar šo pētniekiem un interesentiem būs paplašinājies pieejamās informācijas klāsts par Latviju.

Spānijas Nacionālo bibliotēku ir dibinājis karalis Filips V 1711. gadā kā Karalisko publisko bibliotēku. Nacionālās bibliotēkas statusu tā ir ieguvusi 1836. gadā.

 
Papildu informācija:
Latvijas vēstniecība Spānijā
Adrese: Alfonso XII, 52-1, 28014 Madride, Spānija
Telefons: +34 913691362
Fakss: +34 913690020
E-pasts: embassy.spain@mfa.gov.lv