2022. gada lasīšanas čempions Gustavs Liepājnieks aicinās vienaudžus iesaistīties sacensībās. Par reģionālā fināla žūrijas darbu pastāstīs dakteris klauns Guga (žurnāliste Gunta Lūse), kura iesaistījās Rīgas sacensību vērtēšanā. Skatuves gudrībās un pieredzē dalīsies Gusts Ābele no teātra studijas “Kāpnes”, ar skaļās lasīšanas sacensību organizēšanu Vācijā iepazīstinās Zigrīda Murovska, Gētes institūta Rīgā Informācijas centra un bibliotēkas vadītāja. Seminārā piedalīsies grāmatas “Lieliskā dzīve bez Zoom” autore Ilze Skrastiņa.

Tiklīdz noslēdzas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas darbs, balsošana par labāko grāmatu beidzas februārī, uzsākam Skaļās lasīšanas sacensības. Ne visas no skolām un bibliotēkām iesaistīsies, taču kā rosinoša informācija daudziem tā var noderēt, tādēļ aicinām pievienoties Zoom semināram.

Nacionālais fināls paredzēts 30. septembrī Gaismas pilī. Pateicamies Valsts kultūrkapitāla fondam par piešķirto finansējumu Skaļās lasīšanas sacensību kvalitatīvai norisei un noslēguma svētkiem.

Tīmekļseminārs notiks platformā Zoom.

Semināra programma

Pasākums ilgs aptuveni četras stundas ar pārtraukumu, iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama, aicinām piedalīties visus interesentus, jo LNB nodrošina pieslēgšanās iespējas līdz 500 dalībniekiem.

Skaļās lasīšanas sacensības notiek kopš 2017. gada.

Informāciju sagatavoja:
Silvija Tretjakova