Bibliotēkas uzdevumu saraksts aug un sazarojas – mobilitāte darba tirgū no tās pieprasa pieaugošu ieguldījumu mūžizglītībā, tehnoloģiju attīstība liek pārdefinēt infrastruktūru un pakalpojumus, klimata pārmaiņas prasa aktīvu nostāju zaļas vides un domāšanas veidošanā. Vienlaikus nemainīgs saglabājas uzdevums glabāt un komunicēt vēsturi. Kā bibliotēkai apvienot tradīciju glabātājas un vienlaicīgi mobilas un digitālas sabiedrības iedvesmas avota funkcijas?

Lai meklētu atbildi uz šo jautājumu, 31. augustā LNB simtgades svinību ietvaros “Satori” aicināja uz publisku diskusiju “Lappuses vai pikseļi – kādai būt rītdienas bibliotēkai?”. Tajā piedalījās radošā direktore Una Rozenbauma, vēsturnieks Gustavs Strenga, dizaina domātāja Jeļena Solovjova, sociālās psiholoģijas pētnieks Ivars Austers un dzejnieks, literatūrzinātnieks Ivars Šteinbergs. Diskusiju vadīja žurnāliste Rita Ruduša.

Diskusija pieejama tīmekļvietnē satori.lv