LNB krājuma elektronisko apstrādi veic Vācijas uzņēmums “CCS Software and Services“, kas apstrādās vairākus miljonus grāmatu un laikrakstu lapaspušu. “Mēs lepojamies, ka varam strādāt kopā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un esam gandarīti, ka mūsu docWORKS tehnoloģija atbilst bibliotēkas vajadzībām un gala rezultātā – sniegs jaunas iespējas bibliotēkas lietotājiem,” saka uzņēmuma CCS izpilddirektors Daniels Lancs (Daniel Lanz). “Iespēja piedalīties šajā LNB apjomīgajā projektā ir tikai stiprinājusi mūsu pārliecību par šādu tehnoloģiju nepieciešamību un ilgtspējīgu attīstību, lai veicinātu informācijas pieejamību”.

Projektā “Digitālās bibliotēkas izveide – 2. kārta” segmentēšanas darbus veic Latvijas vadošā mediju aģentūra LETA, kura, sadarbojoties ar Vācijas uzņēmumu, īsā laikā un ļoti veiksmīgi spējusi izveidot sistēmu, apgūt programmas un apmācīt jaunos darbiniekus. “Aģentūrai LETA šis ir jauns stratēģisks darbības virziens, ko iespējams attīstīt arī nākotnē,” saka ziņu aģentūras LETA valdes loceklis Mārtiņš Barkāns.

Interesanti, ka, lai arī segmentēšana ir datorizēts process, tomēr to nevar paveikt bez cilvēku iesaistes. Projektā šos darbus veic 50 cilvēku liela komanda. Vienā nedēļā ir iespējams apstrādāt 50 000 laikrakstu lapaspušu un viens cilvēks dienā var apstrādāt 1 000 lapaspušu.

LNB projektu “Digitālās bibliotēkas izveide – 2. kārta” finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) un tas pavērs jaunas iespējas ikvienam informācijas meklētājam. Pilnā apjomā ar projekta rezultātiem sabiedrība varēs iepazīties 2012. gada vidū, taču jau pašlaik tiešsaistē ir pieejams šā projekta prototips www.periodika.lv, kurā aplūkojamas 350 000 pagājušās gadsimta laikrakstu lappuses.

Papildu informācija:

Ilze Egle

Sabiedrisko attiecību vadītāja

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Tālr. 67365255,

Mob.tālr. 29274845

ilze.egle@lnb.lv

www.lnb.lv

Baiba Pare

Projektu vadītāja

“Sabiedrisko attiecību aģentūra PR Stils”

“Eurocom Worldwide” pārstāve Latvijā